رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Tuesday 13 November

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
 • کد خبر : 3704
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : اقتصاد مقاومتی راهکار اصلی توسعه کردستان است
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان:

اقتصاد مقاومتی راهکار اصلی توسعه کردستان است

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با اشاره به شاخص‌های توسعه گفت: در حال حاضر وضعیت استان کردستان در شاخص‌های مختلف توسعه واقعا نگران کننده و مایه تاسف است. به گزارش خبرنگار ما، سردار محمدحسین رجبی در مراسم تقدیر از برترین‌های اردوهای جهادی و اقتصاد مقاومتی استان کردستان بر تلاش و جدیت مدیران ادارات و سازمان […]

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با اشاره به شاخص‌های توسعه گفت: در حال حاضر وضعیت استان کردستان در شاخص‌های مختلف توسعه واقعا نگران کننده و مایه تاسف است.
به گزارش خبرنگار ما، سردار محمدحسین رجبی در مراسم تقدیر از برترین‌های اردوهای جهادی و اقتصاد مقاومتی استان کردستان بر تلاش و جدیت مدیران ادارات و سازمان های دولتی صورت برای ارتقای شاخص‌های توسعه تاکید کرد.
وی بر ضرورت تجدید نظر در مناسبات کاری و روند امور اجرایی برای رهایی از پیچیدگی‌های بوروکراسی تاکید کرد و با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی تواند تمامی مشکلات استان کردستان را رفع کرده و این استان را به توسعه برساند، بیان کرد: باید همه ادارات و سازمان‌ها، بخش خصوصی و خود مردم نیز دست به دست هم داده و برای توسعه کردستان تلاش کنند. وی گفت: سپاه امنیت هر گونه سرمایه گذاری را حتی در مرزی ترین نقطه استان کردستان تضمین کرده و سرمایه گذاران هیچ گونه تردیدی در این زمینه نداشته باشند و با خیال آسوده در استان سرمایه گذاری کنند. فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان توجه به اقتصاد مقاومتی و حرکت در این مسیر را یکی از راهکارهای اصلی برای توسعه در کردستان دانست و افزود: متاسفانه امروز یک مشکل اصلی ما این است که به جای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی بیشتر شعار می‌دهیم و این واقعا جای اشکال دارد. وی به برگزاری اردوهای جهادی اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری اردوهای جهادی باید از سوی مدیران و مسئولان از جمله مسئولان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی مورد توجه قرار گیرد. در این مراسم از برترین های حوزه اردوهای جهادی استان کردستان از جمله روسای دانشگاه ها، دانشحویان و همچنین ادارات و سازمان های دولتی همکار تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...