رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
 • کد خبر : 3704
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : اقتصاد مقاومتی راهکار اصلی توسعه کردستان است
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان:

اقتصاد مقاومتی راهکار اصلی توسعه کردستان است

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با اشاره به شاخص‌های توسعه گفت: در حال حاضر وضعیت استان کردستان در شاخص‌های مختلف توسعه واقعا نگران کننده و مایه تاسف است. به گزارش خبرنگار ما، سردار محمدحسین رجبی در مراسم تقدیر از برترین‌های اردوهای جهادی و اقتصاد مقاومتی استان کردستان بر تلاش و جدیت مدیران ادارات و سازمان […]

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با اشاره به شاخص‌های توسعه گفت: در حال حاضر وضعیت استان کردستان در شاخص‌های مختلف توسعه واقعا نگران کننده و مایه تاسف است.
به گزارش خبرنگار ما، سردار محمدحسین رجبی در مراسم تقدیر از برترین‌های اردوهای جهادی و اقتصاد مقاومتی استان کردستان بر تلاش و جدیت مدیران ادارات و سازمان های دولتی صورت برای ارتقای شاخص‌های توسعه تاکید کرد.
وی بر ضرورت تجدید نظر در مناسبات کاری و روند امور اجرایی برای رهایی از پیچیدگی‌های بوروکراسی تاکید کرد و با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی تواند تمامی مشکلات استان کردستان را رفع کرده و این استان را به توسعه برساند، بیان کرد: باید همه ادارات و سازمان‌ها، بخش خصوصی و خود مردم نیز دست به دست هم داده و برای توسعه کردستان تلاش کنند. وی گفت: سپاه امنیت هر گونه سرمایه گذاری را حتی در مرزی ترین نقطه استان کردستان تضمین کرده و سرمایه گذاران هیچ گونه تردیدی در این زمینه نداشته باشند و با خیال آسوده در استان سرمایه گذاری کنند. فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان توجه به اقتصاد مقاومتی و حرکت در این مسیر را یکی از راهکارهای اصلی برای توسعه در کردستان دانست و افزود: متاسفانه امروز یک مشکل اصلی ما این است که به جای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی بیشتر شعار می‌دهیم و این واقعا جای اشکال دارد. وی به برگزاری اردوهای جهادی اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری اردوهای جهادی باید از سوی مدیران و مسئولان از جمله مسئولان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی مورد توجه قرار گیرد. در این مراسم از برترین های حوزه اردوهای جهادی استان کردستان از جمله روسای دانشگاه ها، دانشحویان و همچنین ادارات و سازمان های دولتی همکار تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.