رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
 • کد خبر : 3721
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : معرفی نفرات برتر دوسالانه خوشنویسی کوردی

دومین دوسالانه خوشنویسی کوردی یادواره ملا حسن حزین کوردستانی با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان داد و از نفرات برگزیده با حضور مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی زیادی از هنرمندان خوشنویسی ایران تجلیل شد. هیأت داوران دومین دوسالانه خوشنویسی کوردی، یادگار خیام، علی خیری، پیمان سادات نژاد، […]

دومین دوسالانه خوشنویسی کوردی یادواره ملا حسن حزین کوردستانی با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان داد و از نفرات برگزیده با حضور مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی زیادی از هنرمندان خوشنویسی ایران تجلیل شد.
هیأت داوران دومین دوسالانه خوشنویسی کوردی، یادگار خیام، علی خیری، پیمان سادات نژاد، مصطفی عابدینی، عسگر محمدی تبار، علیرضا مطلبی، سیدحیدر موسوی را در بخش نستعلیق را به ترتیب نفرات اول تا هفتم این بخش معرفی کرد.
همچنین احمد احمدی، مرتضی جعفری، هادی سید خوانی، محمد جواد شکوهی فر و اصغر محمدی البرزی نیز به عنوان شایسته گان تقدیر در بخش نستعلیق معرفی شدند.
هیات داوران در بخش شکسته نستعلیق از خانم طیبه ارزندریانی، بهادر پگاه، محمود رحیمی عهد، حافظ رنجبر و فردین ولی زاده با عنوان نفرات اول تا پنجم این بخش تقدیر کرد.
محمداندرز دیری، غلامعلی گوران، خسرو مدیری و شمس‌الدین مرادی نیز در بخش شایسته گان تقدیر شکسته نستعلیق تجلیل شدند.
هیأت داوران در بخش گرایش‌های نوین کسی را برگزیده اعلام نکرد و تنها به معرفی علی گنجی، جعفر مروی و حسین انجمن در بخش شایستگان تقدیر اکتفا کرد. استادغلامحسین امیرخانی، استاد علی شیرازی، استاد امیر احمد فلسفی و استاد حسن انجمن داوری بخش نستعلیق و استاد مجتبی ملک زاده و استاد عین الدین صادق زاده، داوری بخش شکسته نستعلیق و استاد علی شیرازی، استاد عین‌الدین صادق‌زاده و استاد صابر میکاییلی کار داوری بخش گرایش‌های نوین دومین دوسالانه خوشنویسی کوردی را عهده‌دار بودند.
به گفته صابر میکایلی، از میان ۱۸۵ اثر ارسالی به دبیرخانه، ۱۷۱ اثر در سه رشته نستعلیق، شکسته نستعلیق و گرایش‌های نوین خوشنویسی به دوسالانه راه پیدا کردند و این آثار در چهار نمایشگاه به نمایش عموم در آمد. پس از بررسی توسط هیات داوران ۲۴ اثر در مجموع منتخب و شایسته تقدیر شناخته شدند.
در حاشیه برگزاری آیین اختتامیه و جشن دو سالانه خوشنویسی کُردی، تفاهم نامه‌ای میان مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان منعقد شد. حمایت از دو سالانه خوشنویسی کُردی، حمایت از جشنواره نمادهای شهری، حمایت از بازار هنرهای تجسمی، پیگیری راه اندازی درگاه الکترونیکی آثار تجسمی کردستان بخش های دیگری از این تفاهم نامه است. در این تفاهم نامه اداره کل هنرهای تجسمی متعهد شد در فروش آثار بخش تجسمی کردستان در داخل و خارج از کشور تسهیل گری کند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.