رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۱ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Monday 22 October

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
 • کد خبر : 3740
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : با مطالعه کامل به کردستان آمده‌ام
معاون سیاسی‌امنیتی استاندار کردستان در نخستین اظهر نظر پس از انتصاب:

با مطالعه کامل به کردستان آمده‌ام

معاون سیاسی، امنیتی استاندار کردستان با بیان اینکه نقدپذیری را جزو برنامه‌ها و راهکارهای خود می‌داند، گفت: با مطالعه کامل به کردستان آمده‌ام و وحدت را نه در زبان بلکه در عمل در این استان نهادینه می‌کنیم. حسین خوش‌اقبال در نخستین اظهار نظر خود پس از نتصاب ضمن تقدیر از حسن اعتماد وزیر کشور و […]

معاون سیاسی، امنیتی استاندار کردستان با بیان اینکه نقدپذیری را جزو برنامه‌ها و راهکارهای خود می‌داند، گفت: با مطالعه کامل به کردستان آمده‌ام و وحدت را نه در زبان بلکه در عمل در این استان نهادینه می‌کنیم.

حسین خوش‌اقبال در نخستین اظهار نظر خود پس از نتصاب ضمن تقدیر از حسن اعتماد وزیر کشور و استاندار کردستان در سپردن مسئولیت به وی افزود: خدمت در کردستان سرافراز لطفی مضاعف دارد، خطه‌ای که مقام معظم رهبری در وصف آن فرمودند: «کردستان سرزمین فداکاری‌های بزرگ است، سرزمین هنر و فرهنگ، سرزمین مردمان وفاداری که در حساس‌ترین سال‌های عمر این نظام با مردانگی و رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی نمودند».

وی نقدپذیری را جزء برنامه‌ها و راهکارهای خود و حق مسلم جریانات سیاسی و رسانه‌ها دانست و ابراز عقیده کرد نقد منصفانه موجب اصلاح امور خواهد شد.

خوش‌اقبال تصریح کرد: تعامل سازنده و اثرگذار با اعضای شورای تأمین استان و نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی در جهت تداوم امنیت پایدار در استان و مقابله با تهدیدهای احتمالی که امنیت مردم استان را تحت الشعاع قراردهد، جزء برنامه‌های لاینفک این حوزه خواهد بود.

وی گفت: در دنیای امروز که دنیای ارتباطات و اطلاعات است دانستن را حق مردم می‌دانم و پاسخ‌گویی به مطالبات برحق مردم را جزء وظایف مسئولین دانسته و باید در این حوزه به آن جامه عمل بپوشانیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اظهار کرد: تلاش خواهیم کرد تا با اجرای سیاست‌های جدید دولت به ارتقاء معیشت مرزنشینان کمک کنیم؛ زیرا معتقدیم برای رسیدن به امنیت مطلوب و پایدار باید فضای کسب و کار را رونق بخشید و به اقتصاد و معیشت شهروندان توجه مضاعفی نمود تا امنیت پایدار که از امنیت تک تک خانواده‌ها نشأت می‌گیرد، ایجاد شود.

وی گفت: علاوه بر این مولفه‌ها که بیان گردید امنیت پایدار زمانی به ثمر خواهد نشست که تمامی آحاد جامعه، جریان‌های فکری درون نظام، احزاب و گروه‌ها امنیت را بخشی از وجود خود بدانند لذا همین جا از مدیران کل محترم حوزه سیاسی و امنیتی استانداری می‌خواهم تا زمینه ارتباط‌گیری موثر با گروه‌ها و جریانات فعال سیاسی و احزاب، جراید و اصحاب رسانه‌ها در فضای حقیقی و مجازی را فراهم سازند.

وی تأکید کرد: وحدت بی‌نظیر و زندگی سرشار از همبستگی در استان کردستان، الگوی مناسب و خوبی برای کل کشور است؛ ما به حول و قوه الهی پایه‌های وحدت و انسجام ملی را با همفکری و هم اندیشی مستحکم‌تر خواهیم کرد و وحدت را نه در زبان بلکه در عمل در این استان نهادینه خواهیم کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: تعامل و همفکری با نماینده محترم ولی‌فقیه در استان کردستان، ائمه محترم جمعه و جماعات، روحانیون بزرگوار، شوراهای شهر و روستا، فرهنگیان و دانشگاهیان، احزاب و اصحاب رسانه در محور برنامه‌های این حوزه قرار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...