رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶
 • الأحد ۹ جماد ثاني ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 25 February

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
 • کد خبر : 3740
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : با مطالعه کامل به کردستان آمده‌ام
معاون سیاسی‌امنیتی استاندار کردستان در نخستین اظهر نظر پس از انتصاب:

با مطالعه کامل به کردستان آمده‌ام

معاون سیاسی، امنیتی استاندار کردستان با بیان اینکه نقدپذیری را جزو برنامه‌ها و راهکارهای خود می‌داند، گفت: با مطالعه کامل به کردستان آمده‌ام و وحدت را نه در زبان بلکه در عمل در این استان نهادینه می‌کنیم. حسین خوش‌اقبال در نخستین اظهار نظر خود پس از نتصاب ضمن تقدیر از حسن اعتماد وزیر کشور و […]

معاون سیاسی، امنیتی استاندار کردستان با بیان اینکه نقدپذیری را جزو برنامه‌ها و راهکارهای خود می‌داند، گفت: با مطالعه کامل به کردستان آمده‌ام و وحدت را نه در زبان بلکه در عمل در این استان نهادینه می‌کنیم.

حسین خوش‌اقبال در نخستین اظهار نظر خود پس از نتصاب ضمن تقدیر از حسن اعتماد وزیر کشور و استاندار کردستان در سپردن مسئولیت به وی افزود: خدمت در کردستان سرافراز لطفی مضاعف دارد، خطه‌ای که مقام معظم رهبری در وصف آن فرمودند: «کردستان سرزمین فداکاری‌های بزرگ است، سرزمین هنر و فرهنگ، سرزمین مردمان وفاداری که در حساس‌ترین سال‌های عمر این نظام با مردانگی و رشادت خود، توطئه‌های بزرگی را خنثی نمودند».

وی نقدپذیری را جزء برنامه‌ها و راهکارهای خود و حق مسلم جریانات سیاسی و رسانه‌ها دانست و ابراز عقیده کرد نقد منصفانه موجب اصلاح امور خواهد شد.

خوش‌اقبال تصریح کرد: تعامل سازنده و اثرگذار با اعضای شورای تأمین استان و نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی در جهت تداوم امنیت پایدار در استان و مقابله با تهدیدهای احتمالی که امنیت مردم استان را تحت الشعاع قراردهد، جزء برنامه‌های لاینفک این حوزه خواهد بود.

وی گفت: در دنیای امروز که دنیای ارتباطات و اطلاعات است دانستن را حق مردم می‌دانم و پاسخ‌گویی به مطالبات برحق مردم را جزء وظایف مسئولین دانسته و باید در این حوزه به آن جامه عمل بپوشانیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اظهار کرد: تلاش خواهیم کرد تا با اجرای سیاست‌های جدید دولت به ارتقاء معیشت مرزنشینان کمک کنیم؛ زیرا معتقدیم برای رسیدن به امنیت مطلوب و پایدار باید فضای کسب و کار را رونق بخشید و به اقتصاد و معیشت شهروندان توجه مضاعفی نمود تا امنیت پایدار که از امنیت تک تک خانواده‌ها نشأت می‌گیرد، ایجاد شود.

وی گفت: علاوه بر این مولفه‌ها که بیان گردید امنیت پایدار زمانی به ثمر خواهد نشست که تمامی آحاد جامعه، جریان‌های فکری درون نظام، احزاب و گروه‌ها امنیت را بخشی از وجود خود بدانند لذا همین جا از مدیران کل محترم حوزه سیاسی و امنیتی استانداری می‌خواهم تا زمینه ارتباط‌گیری موثر با گروه‌ها و جریانات فعال سیاسی و احزاب، جراید و اصحاب رسانه‌ها در فضای حقیقی و مجازی را فراهم سازند.

وی تأکید کرد: وحدت بی‌نظیر و زندگی سرشار از همبستگی در استان کردستان، الگوی مناسب و خوبی برای کل کشور است؛ ما به حول و قوه الهی پایه‌های وحدت و انسجام ملی را با همفکری و هم اندیشی مستحکم‌تر خواهیم کرد و وحدت را نه در زبان بلکه در عمل در این استان نهادینه خواهیم کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: تعامل و همفکری با نماینده محترم ولی‌فقیه در استان کردستان، ائمه محترم جمعه و جماعات، روحانیون بزرگوار، شوراهای شهر و روستا، فرهنگیان و دانشگاهیان، احزاب و اصحاب رسانه در محور برنامه‌های این حوزه قرار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

اینک وقت جبران است

هفته‌ی گذشته در جریان برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر، فرصتی دست داد تا پای صحبت‌های استاندار کردستان بنشینم؛ هرچند صحبت‌ها کوتاه و حول محور رسانه بود و مجال پرداختن به موضوعات دیگر اندک؛ اما در همین فرصت کوتاه آنچه استاندارد و دیگر سخنرانان بر آن تاکید داشتند ضرورت سرمایه‌گذاری برای توسعه استان بود و اگر صحبتی هم از رسانه به میان آمد از بابت ایجابیِ استفاده از آن برای کمک به حل مشکلات استان مانند: بیکاری، ناهنجاری‌های اجتماعی و در نهایت شتاب بخشیدن به روند توسعه برای جبران عقب‌ماندگی‌های کردستان بود. واقعیت امر این است کردستان در مقایسه با سایر استان‌ها آمار بیکاری بیشتری دارد و با روند فعلی کار در دستگاه‌های دولتی امیدی به رفع آن نیست و تنها حرکتی جهادی می‌تواند این خلاء را پر کند و کردستان را به جایگاه واقعی خود برساند. افزایش روز افزون بیکاری، اعتیاد و طلاق به عنوان چالش عمده در مسیر توسعه استان خودنمایی می‌کنند و آنچه در سال‌های اخیر شاهد آن بوده‌ایم صرفا ارایه‌ی آمارهای ساختگی و برگزاری جلسات تشریفاتی با موضوعاتی تکراری از سوی متولیان امر بوده و اگر هم تصمیماتی گرفته شده فاقد اراده برای پیگیری بوده است. اگر واقعا خواهان تحول در جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی هستیم؛ راهی جز افزایش ظرفیت‌های اجرایی، البته در کنار آن قاطعیت در پیگیری و به انجام رساندن آن و مهمتر از همه احترام به ارباب رجوع و مشارکت دادن توده‌های مردم در تصمیم گیری‌ها نداریم. امید به توسعه در شرایط فعلی از آنجا ناشی می‌شود که استاندار به صراحت اعلام کرد که فارغ از گرایشات سیاسی، به دنبال حل نابسامانی‌های اقتصادی است؛ نابسامانی‌هایی که می‌توان آنرا ریشه عقب‌ماندگی‌های استان دانست. شاید موضوع گرانی و تورم در همه جای ایران یکسان باشد اما برای ساکنان کردستان که بیکاری بیشتری دارد و درآمد سرانه پایین تری؛ قطعاً این گرانی‌ها کمرشکن‌تر است. حال باید دید مدیر ارشد استان هارمونی موزون در عوامل تاثیرگذار در توسعه را چگونه ایجاد می‌کنند؟ بدون شک اصلاح ساختار اداری و ایجاد حس مسئولیت بین نمایندگان و نخبگان در درجه نخست قرار دارد، تا زمانی که خود مردم احساس مسئولیت نکنند و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی پا پیش نگذارند هرگونه اقدام، ولو از سوی بالاترین مقام اجرایی هم که باشد صرفا در حد شعار باقی خواهد ماند... نگاهی به سخنرانی‌ها و موضع‌گیری‌های استاندار کردستان در دو ماه گذشته نشان می‌دهد که ایشان به خوبی بر مشکلات کردستان و شرایط محیطی و استعدادهای آن اشراف دارند و دردها را هم خوب تشخیص داده‌اند. حال باید دید آیا توان لازم برای به زانو درآوردن غول بروکراسی را دارند؟ آیا در جذب سرمایه‌گذار و توسعه اقتصادی استان موفق خواهند شد؟ بدون شک پاسخ به این سوالات در شکل‌گیری یک اراده جمعی نهفته است. امید که نخبگان و اهل علم و فرهنگ به ویژه مدیرانی که دغدغه خدمت دارند از این فرصت (وجود یک استاندار بومی) برای جبران عقب‌ماندگی‌های کردستان نهایت استفاده را ببرند. هژیر الله‌ مرادی