رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
 • کد خبر : 3761
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : افزایش ۴٠ درصدی صادرات ترکیه به اقلیم کردستان
در پی بستن گذرگاه‌های مرزی ایران؛

افزایش ۴٠ درصدی صادرات ترکیه به اقلیم کردستان

رئیس اتحادیه صادرات و واردکنندگان اقلیم کردستان اعلام کرد که در سال ٢٠١٧ به دلیل بسته شدن گذرگاه‌های مرزی ایران به روی اقلیم کردستان، صادرات کشور ترکیه به اقلیم ۴٠ درصد افزایش داشته است. به گزارش کردپرس مصطفی عبدالرحمن اعلام کرد که در سال ٢٠١٧ میزان صادرات دو کشور ایران و ترکیه به اقلیم کردستان […]

رئیس اتحادیه صادرات و واردکنندگان اقلیم کردستان اعلام کرد که در سال ٢٠١٧ به دلیل بسته شدن گذرگاه‌های مرزی ایران به روی اقلیم کردستان، صادرات کشور ترکیه به اقلیم ۴٠ درصد افزایش داشته است.
به گزارش کردپرس مصطفی عبدالرحمن اعلام کرد که در سال ٢٠١٧ میزان صادرات دو کشور ایران و ترکیه به اقلیم کردستان مجموعاً ١۵ میلیارد دلار بوده است.
وی افزود که به دلیل اینکه ایران گذرگاه‌های مرزی خود را به روی اقلیم بست، میزان صادرات ترکیه به اقلیم افزایش داشته و صادرات ترکیه به اقلیم به ١٠ میلیارد دلار رسیده و صادرات ایران به اقلیم ۵ میلیارد دلار بوده است.
جمهوری اسلامی ایران در پی برگزاری رفراندوم استقلال اقلیم کردستان و بنا به درخواست دولت عراق اقدام به مسدود کردن گذرگاه‌های مرزی خود با اقلیم کردستان کرد.
در همین حال به دلیل اینکه دولت عراق پروازهای خارجی در فرودگاه‌های اقلیم کردستان را ممنوع اعلام کرده است، سفرهای خارجی مقامات اقلیم به کشورهای خارجی از طریق فرودگاه‌های کشور ترکیه صورت می‌گیرد، از جمله نیچروان بارزانی نخست‌وزیر اقلیم سفر خود به برلین و پاریس را از طریق فرودگاه های ترکیه انجام داد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.