رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱ ربيع ثاني ۱۴۴۰
 • 2018 Monday 10 December

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
 • کد خبر : 3779
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : بهره‎برداری از تقاطع شهری غیر همسطح قرآن سنندج

با اتمام عملیات خط‌‌کشی و ایمن‌‌سازی، تقاطع غیر همسطح قرآن به منظور کاهش ترافیک و تسریع در رفت و آمد خودروها در بخشی از شهر سنندج روز پنجشنبه زیر بار ترافیک رفت. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری سنندج، حشمت‌الله صیدی در حاشیه بهره‌برداری از این طرح ترافیکی گفت: عملیات احداث تقاطع غیر […]

با اتمام عملیات خط‌‌کشی و ایمن‌‌سازی، تقاطع غیر همسطح قرآن به منظور کاهش ترافیک و تسریع در رفت و آمد خودروها در بخشی از شهر سنندج روز پنجشنبه زیر بار ترافیک رفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری سنندج، حشمت‌الله صیدی در حاشیه بهره‌برداری از این طرح ترافیکی گفت: عملیات احداث تقاطع غیر همسطح قرآن با هدف کاهش و روانسازی ترافیک درون‌شهری اواخر سال ۹۴ آغاز شده بود.
شهردار سنندج طول این تقاطع را ۲ هزار و ۱۷۰ متر اعلام کرد و افزود: این تقاطع در مجاور بلوار دکتر حسینی و بلوار مستضعفین و در محدوده پارک مولوی احداث‌ شده است.
وی افزود: تقاطع غیر همسطح قرآن شامل چهار دهنه پل بتنی ۲۴ متری به عرض ۱۸ متر است که پایه‌های کناری و میانی این پل بتن مسلح است و برای احداث آن ۲ رمپ، چهار لوپ و ۲ دور برگردان پیش بینی و ساخته ‌شده است.
وی گفت: دیوارهای حائل این تقاطع به طول ۲۵۶ متر با جنس بتن مسلح ساخته شده و ارتفاع دیوارهای بتن مسلح هم از سه تا ۱۰ متر متغیر است.
صیدی کاهش تصادفات و ارتقای ایمنی با توجه به دارا بودن بالاترین کدهای ارتفاعی در پل‌ها، تسهیل در ترافیک عبوری، بهبود سیما و منظر شهری، کاهش مصرف سوخت و رونق بخشی به سرمایه‌‌گذاری ملی و گردشگری را از جمله مهمترین اهداف ساخت این تقاطع عنوان کرد.
شهردار سنندج اضافه کرد: برای احداث تقاطع غیر همسطح قرآن ۱۴۰ هزار متر مکعب خاکبرداری، ۶۰ هزار مترمکعب راکفیل، ۵۰ هزار مترمکعب خاکریزی، ۱۵۱ متر طول حفاری شمع، ۱۳ هزار مترمکعب پی‌کنی و بیش از ۱۲ هزار مترمکعب اساس انجام شده است.
صیدی هزینه ساخت تقاطع را ۹۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: اعتبار مورد نیاز برای ساخت تقاطع غیر همسطح قرآن از منابع استانی و داخلی شهرداری تامین ‌شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...