رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • السبت ۵ شعبان ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 21 April

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
 • کد خبر : 3779
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : بهره‎برداری از تقاطع شهری غیر همسطح قرآن سنندج

با اتمام عملیات خط‌‌کشی و ایمن‌‌سازی، تقاطع غیر همسطح قرآن به منظور کاهش ترافیک و تسریع در رفت و آمد خودروها در بخشی از شهر سنندج روز پنجشنبه زیر بار ترافیک رفت. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری سنندج، حشمت‌الله صیدی در حاشیه بهره‌برداری از این طرح ترافیکی گفت: عملیات احداث تقاطع غیر […]

با اتمام عملیات خط‌‌کشی و ایمن‌‌سازی، تقاطع غیر همسطح قرآن به منظور کاهش ترافیک و تسریع در رفت و آمد خودروها در بخشی از شهر سنندج روز پنجشنبه زیر بار ترافیک رفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری سنندج، حشمت‌الله صیدی در حاشیه بهره‌برداری از این طرح ترافیکی گفت: عملیات احداث تقاطع غیر همسطح قرآن با هدف کاهش و روانسازی ترافیک درون‌شهری اواخر سال ۹۴ آغاز شده بود.
شهردار سنندج طول این تقاطع را ۲ هزار و ۱۷۰ متر اعلام کرد و افزود: این تقاطع در مجاور بلوار دکتر حسینی و بلوار مستضعفین و در محدوده پارک مولوی احداث‌ شده است.
وی افزود: تقاطع غیر همسطح قرآن شامل چهار دهنه پل بتنی ۲۴ متری به عرض ۱۸ متر است که پایه‌های کناری و میانی این پل بتن مسلح است و برای احداث آن ۲ رمپ، چهار لوپ و ۲ دور برگردان پیش بینی و ساخته ‌شده است.
وی گفت: دیوارهای حائل این تقاطع به طول ۲۵۶ متر با جنس بتن مسلح ساخته شده و ارتفاع دیوارهای بتن مسلح هم از سه تا ۱۰ متر متغیر است.
صیدی کاهش تصادفات و ارتقای ایمنی با توجه به دارا بودن بالاترین کدهای ارتفاعی در پل‌ها، تسهیل در ترافیک عبوری، بهبود سیما و منظر شهری، کاهش مصرف سوخت و رونق بخشی به سرمایه‌‌گذاری ملی و گردشگری را از جمله مهمترین اهداف ساخت این تقاطع عنوان کرد.
شهردار سنندج اضافه کرد: برای احداث تقاطع غیر همسطح قرآن ۱۴۰ هزار متر مکعب خاکبرداری، ۶۰ هزار مترمکعب راکفیل، ۵۰ هزار مترمکعب خاکریزی، ۱۵۱ متر طول حفاری شمع، ۱۳ هزار مترمکعب پی‌کنی و بیش از ۱۲ هزار مترمکعب اساس انجام شده است.
صیدی هزینه ساخت تقاطع را ۹۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: اعتبار مورد نیاز برای ساخت تقاطع غیر همسطح قرآن از منابع استانی و داخلی شهرداری تامین ‌شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...