رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶
 • الأحد ۹ جماد ثاني ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 25 February

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
 • کد خبر : 3779
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : بهره‎برداری از تقاطع شهری غیر همسطح قرآن سنندج

با اتمام عملیات خط‌‌کشی و ایمن‌‌سازی، تقاطع غیر همسطح قرآن به منظور کاهش ترافیک و تسریع در رفت و آمد خودروها در بخشی از شهر سنندج روز پنجشنبه زیر بار ترافیک رفت. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری سنندج، حشمت‌الله صیدی در حاشیه بهره‌برداری از این طرح ترافیکی گفت: عملیات احداث تقاطع غیر […]

با اتمام عملیات خط‌‌کشی و ایمن‌‌سازی، تقاطع غیر همسطح قرآن به منظور کاهش ترافیک و تسریع در رفت و آمد خودروها در بخشی از شهر سنندج روز پنجشنبه زیر بار ترافیک رفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری سنندج، حشمت‌الله صیدی در حاشیه بهره‌برداری از این طرح ترافیکی گفت: عملیات احداث تقاطع غیر همسطح قرآن با هدف کاهش و روانسازی ترافیک درون‌شهری اواخر سال ۹۴ آغاز شده بود.
شهردار سنندج طول این تقاطع را ۲ هزار و ۱۷۰ متر اعلام کرد و افزود: این تقاطع در مجاور بلوار دکتر حسینی و بلوار مستضعفین و در محدوده پارک مولوی احداث‌ شده است.
وی افزود: تقاطع غیر همسطح قرآن شامل چهار دهنه پل بتنی ۲۴ متری به عرض ۱۸ متر است که پایه‌های کناری و میانی این پل بتن مسلح است و برای احداث آن ۲ رمپ، چهار لوپ و ۲ دور برگردان پیش بینی و ساخته ‌شده است.
وی گفت: دیوارهای حائل این تقاطع به طول ۲۵۶ متر با جنس بتن مسلح ساخته شده و ارتفاع دیوارهای بتن مسلح هم از سه تا ۱۰ متر متغیر است.
صیدی کاهش تصادفات و ارتقای ایمنی با توجه به دارا بودن بالاترین کدهای ارتفاعی در پل‌ها، تسهیل در ترافیک عبوری، بهبود سیما و منظر شهری، کاهش مصرف سوخت و رونق بخشی به سرمایه‌‌گذاری ملی و گردشگری را از جمله مهمترین اهداف ساخت این تقاطع عنوان کرد.
شهردار سنندج اضافه کرد: برای احداث تقاطع غیر همسطح قرآن ۱۴۰ هزار متر مکعب خاکبرداری، ۶۰ هزار مترمکعب راکفیل، ۵۰ هزار مترمکعب خاکریزی، ۱۵۱ متر طول حفاری شمع، ۱۳ هزار مترمکعب پی‌کنی و بیش از ۱۲ هزار مترمکعب اساس انجام شده است.
صیدی هزینه ساخت تقاطع را ۹۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: اعتبار مورد نیاز برای ساخت تقاطع غیر همسطح قرآن از منابع استانی و داخلی شهرداری تامین ‌شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

اینک وقت جبران است

هفته‌ی گذشته در جریان برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر، فرصتی دست داد تا پای صحبت‌های استاندار کردستان بنشینم؛ هرچند صحبت‌ها کوتاه و حول محور رسانه بود و مجال پرداختن به موضوعات دیگر اندک؛ اما در همین فرصت کوتاه آنچه استاندارد و دیگر سخنرانان بر آن تاکید داشتند ضرورت سرمایه‌گذاری برای توسعه استان بود و اگر صحبتی هم از رسانه به میان آمد از بابت ایجابیِ استفاده از آن برای کمک به حل مشکلات استان مانند: بیکاری، ناهنجاری‌های اجتماعی و در نهایت شتاب بخشیدن به روند توسعه برای جبران عقب‌ماندگی‌های کردستان بود. واقعیت امر این است کردستان در مقایسه با سایر استان‌ها آمار بیکاری بیشتری دارد و با روند فعلی کار در دستگاه‌های دولتی امیدی به رفع آن نیست و تنها حرکتی جهادی می‌تواند این خلاء را پر کند و کردستان را به جایگاه واقعی خود برساند. افزایش روز افزون بیکاری، اعتیاد و طلاق به عنوان چالش عمده در مسیر توسعه استان خودنمایی می‌کنند و آنچه در سال‌های اخیر شاهد آن بوده‌ایم صرفا ارایه‌ی آمارهای ساختگی و برگزاری جلسات تشریفاتی با موضوعاتی تکراری از سوی متولیان امر بوده و اگر هم تصمیماتی گرفته شده فاقد اراده برای پیگیری بوده است. اگر واقعا خواهان تحول در جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی هستیم؛ راهی جز افزایش ظرفیت‌های اجرایی، البته در کنار آن قاطعیت در پیگیری و به انجام رساندن آن و مهمتر از همه احترام به ارباب رجوع و مشارکت دادن توده‌های مردم در تصمیم گیری‌ها نداریم. امید به توسعه در شرایط فعلی از آنجا ناشی می‌شود که استاندار به صراحت اعلام کرد که فارغ از گرایشات سیاسی، به دنبال حل نابسامانی‌های اقتصادی است؛ نابسامانی‌هایی که می‌توان آنرا ریشه عقب‌ماندگی‌های استان دانست. شاید موضوع گرانی و تورم در همه جای ایران یکسان باشد اما برای ساکنان کردستان که بیکاری بیشتری دارد و درآمد سرانه پایین تری؛ قطعاً این گرانی‌ها کمرشکن‌تر است. حال باید دید مدیر ارشد استان هارمونی موزون در عوامل تاثیرگذار در توسعه را چگونه ایجاد می‌کنند؟ بدون شک اصلاح ساختار اداری و ایجاد حس مسئولیت بین نمایندگان و نخبگان در درجه نخست قرار دارد، تا زمانی که خود مردم احساس مسئولیت نکنند و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی پا پیش نگذارند هرگونه اقدام، ولو از سوی بالاترین مقام اجرایی هم که باشد صرفا در حد شعار باقی خواهد ماند... نگاهی به سخنرانی‌ها و موضع‌گیری‌های استاندار کردستان در دو ماه گذشته نشان می‌دهد که ایشان به خوبی بر مشکلات کردستان و شرایط محیطی و استعدادهای آن اشراف دارند و دردها را هم خوب تشخیص داده‌اند. حال باید دید آیا توان لازم برای به زانو درآوردن غول بروکراسی را دارند؟ آیا در جذب سرمایه‌گذار و توسعه اقتصادی استان موفق خواهند شد؟ بدون شک پاسخ به این سوالات در شکل‌گیری یک اراده جمعی نهفته است. امید که نخبگان و اهل علم و فرهنگ به ویژه مدیرانی که دغدغه خدمت دارند از این فرصت (وجود یک استاندار بومی) برای جبران عقب‌ماندگی‌های کردستان نهایت استفاده را ببرند. هژیر الله‌ مرادی