رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
 • کد خبر : 3782
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : زندگی دختران جنگجوی ایزدی در فیلم «گردان مار»

«کارولاین فارست» روزنامه‌نگار و مستندساز فرانسوی، فیلم اکشن «گردان مار» را که به زندگی دختران کرد ایزدی و داوطلبان بین‌المللی مبارزه با داعش می پردازد جلو دوربین برده است. به گزارش کردپرس به نقل از مجله ورایتی آمریکا، این فیلم در مرحله پیش تولید قرار دارد و لئو میدنبرگ تهیه کننده آن است. فیلم که […]

«کارولاین فارست» روزنامه‌نگار و مستندساز فرانسوی، فیلم اکشن «گردان مار» را که به زندگی دختران کرد ایزدی و داوطلبان بین‌المللی مبارزه با داعش می پردازد جلو دوربین برده است.
به گزارش کردپرس به نقل از مجله ورایتی آمریکا، این فیلم در مرحله پیش تولید قرار دارد و لئو میدنبرگ تهیه کننده آن است. فیلم که بر پایه حوادث واقعی تهیه می شود داستان زهرا دختر کرد ایزدی را که توسط داعش ربوده شده و به عنوان برده جنسی فروخته می شود به تصویر می کشد. زهرا فرار می کند و به صفوف گردان زنان که افرادی از سراسر جهان به آن می پیوندند وارد می شود. این گردان «گردان مارها» یا «افعی سرخ» نام دارد. وی در طول فیلم با زنان دیگری از کشورهای مختلف که حوادث مشابهی برای آنها نیز پیش آمده آشنا می شود. لینا در این فیلم دوست صمیمی زهرای ایزدی می شود.
کارگردان فیلم که تاکنون ۲۰ مستند را در کارنامه دارد به ورایتی گفته است ایده اولیه فیلم از مصاحبه با دهها زن کُرد ایزدی و نیروهای زن کرد در سوریه و عراق گرفته شده و بن‌مایه فیلم بر اساس حوادث واقعی بنا شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.