رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
 • کد خبر : 3821
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : برپایی هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب کردستان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان خبر داد:

برپایی هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب کردستان

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان از برپایی هفتمین دوره نمایشگاه بزرگ کتاب کردستان در ۱۳اسفندماه امسال خبرداد وگفت: ۵۸۷ ناشر ایرانی برای حضوردر این نمایشگاه ثبت نام کردند. جلال قلعه شاخانی گفت: این نمایشگاه با حضور ناشران مطرح کشور از ۱۳ اسفند تا ۱۸ اسفندماه هم دایر خواهد بود. وی با اشاره به اینکه این […]

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان از برپایی هفتمین دوره نمایشگاه بزرگ کتاب کردستان در ۱۳اسفندماه امسال خبرداد وگفت: ۵۸۷ ناشر ایرانی برای حضوردر این نمایشگاه ثبت نام کردند.
جلال قلعه شاخانی گفت: این نمایشگاه با حضور ناشران مطرح کشور از ۱۳ اسفند تا ۱۸ اسفندماه هم دایر خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی سنندج برپا می شود، عنوان کرد: این نمایشگاه هفتمین نمایشگاه استانی کتاب کردستان است که مقدمات برگزاری آن از چندین ماه گذشته آغاز شده است.
وی با بیان اینکه ثبت نام از ناشران اقصی نقاط ایران برای شرکت دراین نمایشگاه از هفتم بهمن ماه امسال شروع شد، بیان کرد: ناشران تا ۲۲ بهمن فرصت ثبت نام داشتند که در این مدت ۵۸۷ ناشرایرانی برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کردند.
وی گفت: نمایشگاه‌های کتاب استانی به همت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برپا می شود که همزمان با برپایی آن چندین برنامه جانبی هم در این محل اجرا خواهد شد.
قلعه شاخانی برگزاری نشست‌های علمی با حضور صاحبنظران، اجرای ویژه برنامه برای کودکان، دعوت از چهره های شاخص، رونمایی از کتاب و شب های فرهنگی را از جمله برنامه های پیش بینی شده در حاشیه برپایی این نمایشگاه ذکر کرد و افزود: اقداماتی هم در راستای حضور ناشرانی از اقلیم کردستان عراق در این نمایشگاه انجام شده است.
وی اظهارداشت: برای عرضه کارت الکترونیکی خرید کتاب در این نمایشگاه با تخفیف ۲۰ درصد هم اقداماتی انجام شده است و در این رابطه نگرانی وجود ندارد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...