رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۲ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 27 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
 • کد خبر : 3821
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : برپایی هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب کردستان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان خبر داد:

برپایی هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب کردستان

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان از برپایی هفتمین دوره نمایشگاه بزرگ کتاب کردستان در ۱۳اسفندماه امسال خبرداد وگفت: ۵۸۷ ناشر ایرانی برای حضوردر این نمایشگاه ثبت نام کردند. جلال قلعه شاخانی گفت: این نمایشگاه با حضور ناشران مطرح کشور از ۱۳ اسفند تا ۱۸ اسفندماه هم دایر خواهد بود. وی با اشاره به اینکه این […]

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان از برپایی هفتمین دوره نمایشگاه بزرگ کتاب کردستان در ۱۳اسفندماه امسال خبرداد وگفت: ۵۸۷ ناشر ایرانی برای حضوردر این نمایشگاه ثبت نام کردند.
جلال قلعه شاخانی گفت: این نمایشگاه با حضور ناشران مطرح کشور از ۱۳ اسفند تا ۱۸ اسفندماه هم دایر خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی سنندج برپا می شود، عنوان کرد: این نمایشگاه هفتمین نمایشگاه استانی کتاب کردستان است که مقدمات برگزاری آن از چندین ماه گذشته آغاز شده است.
وی با بیان اینکه ثبت نام از ناشران اقصی نقاط ایران برای شرکت دراین نمایشگاه از هفتم بهمن ماه امسال شروع شد، بیان کرد: ناشران تا ۲۲ بهمن فرصت ثبت نام داشتند که در این مدت ۵۸۷ ناشرایرانی برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کردند.
وی گفت: نمایشگاه‌های کتاب استانی به همت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برپا می شود که همزمان با برپایی آن چندین برنامه جانبی هم در این محل اجرا خواهد شد.
قلعه شاخانی برگزاری نشست‌های علمی با حضور صاحبنظران، اجرای ویژه برنامه برای کودکان، دعوت از چهره های شاخص، رونمایی از کتاب و شب های فرهنگی را از جمله برنامه های پیش بینی شده در حاشیه برپایی این نمایشگاه ذکر کرد و افزود: اقداماتی هم در راستای حضور ناشرانی از اقلیم کردستان عراق در این نمایشگاه انجام شده است.
وی اظهارداشت: برای عرضه کارت الکترونیکی خرید کتاب در این نمایشگاه با تخفیف ۲۰ درصد هم اقداماتی انجام شده است و در این رابطه نگرانی وجود ندارد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...