رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
 • کد خبر : 3834
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : زیر ساخت‌های لازم برای تأمین برق صنعتی کردستان فراهم است
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان:

زیر ساخت‌های لازم برای تأمین برق صنعتی کردستان فراهم است

مدیرعامل شرکت توزیع برق کردستان در جمع خبرنگاران از رویکرد جدید این شرکت در راستای تغییر زیرساخت‌های انرژی استان با استفاده از دستاوردهای نوین علمی خبر داد. «هیوا لهونیان» با اشاره به وضعیت مناسب استان در زمینه تامین انرژی مورد نیاز گفت: کردستان در زمینه تولید برق فعالیت بالایی دارد که بخشی از آن به […]

مدیرعامل شرکت توزیع برق کردستان در جمع خبرنگاران از رویکرد جدید این شرکت در راستای تغییر زیرساخت‌های انرژی استان با استفاده از دستاوردهای نوین علمی خبر داد.
«هیوا لهونیان» با اشاره به وضعیت مناسب استان در زمینه تامین انرژی مورد نیاز گفت: کردستان در زمینه تولید برق فعالیت بالایی دارد که بخشی از آن به شبکه سراسری منتقل می‌گردد و در حوزه تولید، انتقال و توزیع زیرساخت‌های عالی داریم به طوری که آماده پاسخگویی برای تمام نیازهای استان به ویژه بخش صنعت هستیم.
وی افزود: کل مصرف استان در شرایط پیک ۴۲۸ مگاوات است که این نصف ظرفیت تولید نیروگاه سنندج می‌باشد و طرح‌های مهمی برای افزایش ظرفیت تولید استان داریم که شامل تبدیل نیروگاه اضطراری ۱۵ مگاواتی سنندج به گازی، ایجاد نیروگاه ۲ مگاواتی مریوان، راه اندازی نیروگاه آبی سد آزاد با ۱۰ مگاوات ظرفیت، ساخت نیروگاه تلمبه ذخیره‌ای سد آزاد با ۵۰۰ مگاوات ظرفیت می‌شود.
لهونیان تصریح کرد: ۲ ایستگاه خط ۴۰۰ کیلوولت تبریز – جنوب در کردستان احداث می‌گردد که توان تامین انرژی مورد نیاز آینده را به حداکثر می‌رساند و این اقدام تحول بزرگی در عرصه برق استان است.
وی در خصوص برنامه‌ریزی و اقدامات حوزه انتقال اعلام کرد: در این حوزه هم اکنون ۷ پست انتقال داریم و مطالعات ۳ پست دیگر تمام شده است، این را نیز بیان کنم که در برخی شهرستان‌ها مثل مریوان ظرفیت انتقال تا ۱۵۰ سال آینده را داریم.
این مقام مسئول افزود: در زمینه فوق توزیع ۲۱ پست فعال داریم که نیاز استان را تامین و با تکمیل پست ۲۳۰ کیلوولت کامیاران آماده تامین انرژی مورد نیاز منطقه آزاد مریوان خواهیم شد.
لهونیان با تاکید بر تلاش این شرکت برای ارائه خدمات مطلوب گفت: ۱۰ هزار و ۲۰۴ کیلومتر طول شبکه برق کردستان است که باید هر سال ۲ بار بازرسی گردد تا اشکالات و معایب آن رفع شود علاوه بر این ۱۱ هزار و ۸۵۴ ترانس برق داریم که باید سالیانه یک بار چک، تعمیر و تعویض قطعات شود.
وی در مورد تعداد انشعابات استان اظهار کرد: ۶۱۸ هزار و ۹۵۲ مشترک داریم که ۸۳ درصد آن خانگی، ۱۱ درصد تجاری، ۳درصد عمومی و ۴۳ صدم درصد صنعتی است.
مدیر عامل شرکت برق کردستان افزود: سالیانه ۶۰ میلیارد تومان هزینه جاری داریم که که بخش بزرگی از آن صرف نگهداری و تعمیرات شبکه می‌شود زیرا وضعیت توپوگرافی و کوهستانی بودن سبب بالا بودن هزینه‌ها شده است.
وی عدم پرداخت هزینه برق مصرفی برخی ادارات را مشکل عمده نامید و گفت: برخی ادارات از پرداخت هزینه برق مصرفی خودداری می‌کنند تا جایی که مطالبات معوق شرکت برق به ۵۰ میلیارد تومان رسیده است و اگر این روند ادامه یابد خدمات ما دچار رکود می‌گردد.
لهونیان در مورد وضعیت اعتبارات تصریح کرد: تا پایان بهمن ماه امسال ۲۸ میلیارد تومان اعتبارات شهری و ۱۲ میلیارد تومان اعتبارات روستایی تامین شده که از این محل ۶۵ کیلومتر شبکه متوسط هوایی، ۲ کیلومتر شبکه متوسط زیرزمینی، ۵۴ کیلومتر شبکه فشار ضعیف احداث، ۳۳۹ دستگاه ترانس نصب و ۱۸ هزار و ۶۸۸ انشعاب برق واگذار شد.
وی با تاکید بر ضرورت برخورد با انشعابات غیر مجاز گفت: بر اساس آمار غیر رسمی ۱۲ هزار انشعاب غیر مجاز در استان داریم که ۶ هزار مورد شناسایی شده است علاوه بر این ۲ هزار مورد هم مربوط به انشعاب‌های فرعی می‌باشد.
وی خبر از بهینه سازی ساختارهای موجود و برنامه‌ریزی برای اقتصادی نمودن عملکرد شرکت برق داد و اعلام کرد: در این راستا بر اساس مدل GIS تمام اطلاعات شبکه تجمیع شده تا برای رسیدگی به نواقص و معایب نیاز به مراجعه به محل نباشد و به وسیله سیستمهای اتوماتیک تعمیرات اعمال گردد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...