رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • الأحد ۵ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 20 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
 • کد خبر : 3854
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : رونمایی از کتاب فاخر« منتخب‌الخواص» آیت‌الله مردوخ

دانشکده علوم انسانی دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج به همت مرکز کردستان‌شناسی دانشگاه آزاد سنندج شاهد رونمایی از کتاب ارزشمند زنده‌یاد آیت‌الله مردوخ کردستانی بود؛ کتابی که در حوزه طب سنتی در سال ۱۳۳۰ به رشته تحریر درآمده است و در همان سال‌ها تعدادی محدود چاپ شده بود که بعد از این مدت زمان بار […]

دانشکده علوم انسانی دانشگاه ازاد اسلامی واحد سنندج به همت مرکز کردستان‌شناسی دانشگاه آزاد سنندج شاهد رونمایی از کتاب ارزشمند زنده‌یاد آیت‌الله مردوخ کردستانی بود؛ کتابی که در حوزه طب سنتی در سال ۱۳۳۰ به رشته تحریر درآمده است و در همان سال‌ها تعدادی محدود چاپ شده بود که بعد از این مدت زمان بار دیگر مرکز کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی این کتاب را چاپ و عرضه کرد.
این کتاب در ۲۴۶ صحفه و در تیراژ هزار جلد با قیمت ۱۵ هزار تومان در کتاب فروشی های استان کردستان موجود است.
آیت‌الله مردوخ بیش از یکصد کتاب در حوزه‌های مختلف اعم از مذهبی، اجتماعی، فرهنگی و پزشکی به رشته تحریر درآورده که بیش از ۶۰ کتاب آن چاپ شده است. اکنون نیز این کتاب ارزشمند با ویراستاری جدید توسط دکتر جمال احمدی رئیس دپارتمان فرهنگ و ادبیات کردی مرکز تحقیقاتی شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در دانستن آثار اطعمه و اشربه است. این مراسم با حضور خانواده معزز مردوخ و اساتید ارجمند دانشگاهی و پیشکسوتانی از آموزش و پرورش سنندج و همچنین  تعدادی از علمای دینی شهر دارالعلم  سنندج برگزار شد.
در جریان برگزاری این مراسم دکتر امید ورزنده رئیس مرکز کردستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج گزارشی از خصوص فعالیت های این مرکز و همچنین روند چاپ این کتاب را ارائه کرد.
عضو شورای افتای اهل سنت کردستان گفت: آیت‌الله مردوخ شخصیتی جهانی و عالمی فرزانه بودند که باید شخصیت و مکارم اخلاقی ایشان به عنوان الگویی برگزیده به نسل جوان معرفی شود.
ماموستا محمد مسعودی افزود: آیت‌الله مردوخ شخصیتی دینی و عالمی فرزانه بودن که برکات وجودی و دامنه خدمات ایشان به فرهنگ و تاریخ کردستان و جهان اسلام برای همیشه دامنه‌دار است.
سیدمهدی حجت‌السادات نوه آیت‌الله مردوخ و از اساتید توانمند موسیقی سنتی کردستان نیز در این مراسم برگزیده‌ای از اشعار آیت‌الله را قرائت کرد و از برگزارکنندگان این مراسم خواست که برای معرفی آثار و تالیفات آیت‌الله مردوخ کردستانی این گردهمایی‌ها را ادامه دهند.
عبدالمومن مردوخ فرزند آیت‌الله مردوخ نیز در سخنانی ضمن تقدیر از متولیان و بانیان این اقدام فرهنگی، عنوان کرد: خدمت به فرهنگ استان کردستان به دلیل ظرفیت‌های بالایی که در اختیار دارد امری لازم و ضروری است.
وی با اشاره به اینکه علیرغم گذشت سالها هنوز آثاری از آیت‌الله مردوخ موجود است گفت: انتظار می رود که شرایطی ایجاد شود تا این چهره فاخر به بهترین شکل ممکن به نسل جوان فعلی شناسانده شود.
سید مهدی فرشادان نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی ضمن تاکید بر پرهیز از شعارزدگی در حوزه های مختلف، گفت: توسعه فرهنگ کردستان نیازمند کار عملی است.
در ادامه این نشست پنل تخصصی با حضور امید ورزنده، جمال احمدی، فرزاد حاجی میرزایی و عبدالرحمن رحیمی در مورد جایگاه و اهمیت این کتاب ارزشمند و همچنین منزلت و جایگاه آیت الله مردوخ برگزار شد.
در ادامه این مراسم نیز پنل تخصصی با حضور فرزاد حاجی‌میرزایی، امید ورزنده، جمال احمدی و عبدالرحمن رحیمی از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد و بخش‌های مختلف کتاب منتخب‌الخواص برای حاضرین تشریح شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...