رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳
 • کد خبر : 3941
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : جوان کردستانی باید به جای کولبری، صادرکننده باشد

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: جوانان کرد با ظرفیت‌ها و توانایی‌هایی که دارند باید از فرصت مرزها استفاده کرده و به جای کولبری به یک صادرکننده تبدیل شوند. به گزارش فارس، سعید جلیلی شامگاه پنجشنبه گذشته در همایش بزرگ چهار دهه ایستادگی در پرتو گفتمان انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات […]

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: جوانان کرد با ظرفیت‌ها و توانایی‌هایی که دارند باید از فرصت مرزها استفاده کرده و به جای کولبری به یک صادرکننده تبدیل شوند.
به گزارش فارس، سعید جلیلی شامگاه پنجشنبه گذشته در همایش بزرگ چهار دهه ایستادگی در پرتو گفتمان انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه هدف دشمن اختلال در پیوستگی و ارتباط میان ملت ایران است بیان کرد: دشمن با سخت‌افزار و جنگ‌افزار نتوانست با موفقیت عمل کند چراکه مردم اسلام و دین را باور  و آن را مایه حیات می‌دانند و با برقراری ۲۰۰ شبکه ماهواره‌ای بر فضای ایران می‌خواهد ملت را از هم گسست کند.
وی با بیان اینکه فعال فرهنگی یعنی کسی که نسبت به روند موضوعات بی‌تفاوت نباشد، اذعان کرد: امروز ما برای قوت انقلاب باید معضل بیکاری را حل کنیم و هر کدام نسبت به انجام وظیفه خود بکوشیم.
وی با اشاره به ظرفیت و توانایی جوانان کرد در عرضه‌های مختلف گفت: جوان کرد چرا باید کولبری کند و به یک صادرکننده عمده تبدیل نشود و از فرصت مرزهای استفاده نکند، این جوان توانایی خلق حماسه در این عرصه را دارد؛ همچنانکه این توانایی را در اوایل انقلاب در دفاع از کیان اسلامی ثابت کرد.
وی بیان کرد: برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی یکی از مهم‌ترین بسترها حمایت از بازار و دروازه‌های اقتصادی است، باید دروازه‌های مرزی ما باز و به دروازه صادرات تبدیل و جوان ما به تولیدکننده و کارآفرین و به تبع آن ده‌ها کارگاه تولیدی ایجاد شود.
جلیلی راه‌اندازی پویش در راستای ایجاد شغل برای جوانان تحصیل‌کرده کردستانی و تبدیل شدن وی به صادرکننده فعال را ضروری دانست.
نماینده ولی فقیه در شورای عالی امنیت ملی اظهار کرد: با توجه به باورهای مشترک دینی، فرهنگی، انقلابی امروزه اسلام به نخ تسبیح تنوع‌ قومی، مذهبی در کشور تبدیل شده است ما باید از این فرصت‌ها استفاده کنیم و به بهترین شکل وظیفه‌ای را که داریم انجام دهیم.
وی در سفر به استان کردستان به شهرهای بانه و مریوان هم رفت و از نزدیک با مسایل و مشکلات این شهرها به ویژه موضوع مرزها آشناشد.
رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج هم به گلایه‌های مردم کردستان در خصوص عدم واگذاری برخی مسوولیت‌های کلان کشوری به مردم این استان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه واگذاری مسوولیت‌های کلان کشوری به کردها هیچ منع قانونی ندارد اما در هیچ سطحی از آنها استفاده نمی‌شود.
ماموستا اقبال بهمنی با اشاره به اینکه آرزوی مسلمین در عالم هستی تشکیل حکومت اسلامی بوده است گفت: مردم کردستان با تقدیم ۴۵۰۰ شهید و ۵۲ روحانی شهید همواره مدافع نظام بوده‌اند.
بهمنی در پایان  بیان کرد: اینکه امروز حاکمیت بر مبنای دین است این امر برای ما مهم تلقی می‌شود و پشتیبانی خود را همواره از نظام اعلام می‌کنیم ولی اعتماد مسوولین به قوم کرد و اهل سنت لازم و ضروری است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.