رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۳
 • کد خبر : 3954
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : همایش فرصت‌های اقتصادی در اربیل
باحضور مقامات دولتی و فعالان بخش تجارت و بازرگانی برگزار می‌شود؛

همایش فرصت‌های اقتصادی در اربیل

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل گفت: همایش اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت سال جاری با مشارکت مقامات دولتی و اتاق‌های بازرگانی و فعالان اقتصادی عراق و ایران در اربیل برگزار می‌شود. مرتضی عبادی در گفتگو با کردپرس، گفت: در این همایش که مقامات وزارت بازرگانی […]

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل گفت: همایش اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت سال جاری با مشارکت مقامات دولتی و اتاق‌های بازرگانی و فعالان اقتصادی عراق و ایران در اربیل برگزار می‌شود.
مرتضی عبادی در گفتگو با کردپرس، گفت: در این همایش که مقامات وزارت بازرگانی و اتاق بازرگانی عراق مشارکت خواهند داشت مقامات وزارت صنعت و معدن و تجارت و همچنین اتاق های بازرگانی جمهوری اسلامی ایران مشارکت می‌کنند.
وی در ادامه افزود: مشارکت استانداران جمهوری اسلامی و جلسات کاربردی آنها با همتایان عراقی در این همایش از ویژگی‌های این دوره از همایش اقتصادی است که می‌تواند در ساماندهی بازارچه‌های مرزی و روانسازی مقررات و توسعه روابط تجاری و بازرگانی استان‌های همجوار تاثیرگذار باشد.
عبادی خاطرنشان ساخت: استانداران اربیل، سلیمانیه، دهوک، حلبچه و روسای اداره گرمیان و راپرین و همچنین اتاق‌های بازرگانی و فعالان اقتصادی آن مناطق نیز دراین دوره از همایش اقتصادی حضور دارند.
عبادی افزود: مقامات حکومتی وفعالان خصوصی استان‌های بغداد، نینوا، کرکوک نیز از جمله دعوت شدگان هستند. وی در توضیح اهمیت همایش گفت: همایش اقتصادی مشترک ایران و اقلیم در اربیل یک رویداد بزرگ اقتصادی است که در شناخت فرصت‌ها وظرفیت‌های اقتصادی و تجاری و بازرگانی، گردشگری، سرمایه‌گذاری مشترک با اهمیت تلقی می‌شود.
وی افزود: در همایش اربیل علاوه بر نشست‌های عمومی جلسات تخصصی در کمیته‌های فرعی تحت عنوان فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشترک کشاورزی، صنعت، معدن، تجارت و گردشگری با حضور مقامات و فعالان اقتصادی برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...