رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹
 • کد خبر : 4048
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : برگزاری اولین جشنواره بین‌المللی ماهی‌گیری در مریوان

دریاچه زریبار این نگین نیلگون زاگرس جمعه ۲۱ اردیبهشت میزبان اولین دوره جشنواره بین‌المللی ماهیگیری استان بود. جشنواره‌ای که به گفته‌ی فرماندار مریوان در سالگرد سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان با عنوان یادواره هزار شهید مریوان و ۵۴۰۰ شهید استان کردستان برگزار شد و در آن لحظاتی شاد برای گردشگران و دوستداران طبیعت […]

دریاچه زریبار این نگین نیلگون زاگرس جمعه ۲۱ اردیبهشت میزبان اولین دوره جشنواره بین‌المللی ماهیگیری استان بود. جشنواره‌ای که به گفته‌ی فرماندار مریوان در سالگرد سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان با عنوان یادواره هزار شهید مریوان و ۵۴۰۰ شهید استان کردستان برگزار شد و در آن لحظاتی شاد برای گردشگران و دوستداران طبیعت در هوایی لطیف بهاری فراهم ساخت.
فرماندار مریوان در جمع خبرنگاران استان گفت: این جشنواره با شرکت گردشگرانی از  ۹ کشور استرالیا، عراق، نیوزلند، آلمان، هلند، آرژانتین، اتریش، کلمبیا و فرانسه برگزار شد.
محمد شفیعی افزود: ۳۰۰ ماهیگیر از ۱۶ استان کشورمان و ۱۷ ماهیگیر از تهران که رکوردار کشوری و آسیایی این رشته را دارند هم در جشنواره حضور داشتند.
وی حضور گردشگران خارجی با لباس کردی، برگزاری جنگ شادی، مسابقات دارت و طناب کشی، آفرود، توزیع غذای محلی و عرضه صنایع دستی را از دیگر بخش‌های این جشنواره عنوان کرد.
رئیس انجمن ماهیگیری ورزشی فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور هم گفت: در کل کشور ۲ هزار ماهیگیر حرفه‌ای در این رشته ورزشی مشغول به فعالیت هستند.
محمد حسین رادپور در حاشیه برگزاری این جشنواره گفت: جشنواره بین المللی ماهیگیری مریوان با توجه به گستردگی و جمعیت حاضر در آن تا اکنون باشکوهترین جشنواره برگزار شده در کشور بوده است.
وی افزود: در آینده نزدیک هیئتی از ماهیگیران حرفه‌ای را به مریوان اعزام خواهیم کرد و در صورتی که شرایط لازم در سد گاران وجود داشته و این سد را برای برگزاری رقابت ماهیگیری تایید کنند بزرگترین مسابقات ماهیگیری کشور را در این سد برگزار خواهیم کرد.
در پایان این جشنواره ۱۲۲ جایزه به برندگان بخش‌های مختلف اهدا شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...