رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
 • کد خبر : 4079
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : او همه چیز دارد غیر از پارتی…
شوکه شدن جامعه ورزشی از حذف بدون دلیل وریا غفوری؛

او همه چیز دارد غیر از پارتی…

سخت است باور کنم که انتخاب اعضای تیم ملی برای بازهای جام جهانی روسیه صرفا بر اساس لیاقت‌ها و توانمندی‌ها صورت گرفته باشد و جنجال های یک ماه اخیر در راهروهای فدراسیون فوتبال، تیم ملی، تیم های باشگاهی و… صرفا بحث های فنی و کارشناسی بوده باشد اما هرچه بود نتیجه آن حذف یکی از […]

سخت است باور کنم که انتخاب اعضای تیم ملی برای بازهای جام جهانی روسیه صرفا بر اساس لیاقت‌ها و توانمندی‌ها صورت گرفته باشد و جنجال های یک ماه اخیر در راهروهای فدراسیون فوتبال، تیم ملی، تیم های باشگاهی و… صرفا بحث های فنی و کارشناسی بوده باشد اما هرچه بود نتیجه آن حذف یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر فوتبال کشور یعنی وریا غفوری بود که اتفاقا کورد هم هست.
وریا که تا همین چند وقت پیش در دربی تهران خوش درخشید و آبی‌های پایتخت را پیش هوادارانش روسفید کرد، روزنامه‌ها را در نوردید و او را هشیار و زرنگ لقب دادند و در برنامه زنده تلویزیونی ترانه کوردی حسن زیرک خواند، امروز اما به نظر می‌رسد قربانی بازی‌های نسبتا کثیف سیاسی شده است.
بدترین نقطه این داستان این است که کی روش مربی خارجی این روزهای فوتبال ایران نیز دیگر ایرانی شده و در بازی‌های سیاسی این روزهای فوتبال ایران به بازیگری پرداخته و به نظر می‌رسد شرافت حرفه‌ای خود را برای مدتی در پستوی خانه‌اش پنهان کرده است.
فقط من نمی‌گویم بلکه همه اذعان دارند که وریا این روزها در آمادگی کامل قرار دارد و در ماه‌های گذشته خوش‌تر از هر بازیکن دیگری درخشیده است. وریا برای پیوستن به کاروان تیم ملی در جام جهانی روسیه همه چیز دارد غیر از پارتی.
خیلی اصرار ندارم که کورد بودن وریا را عامل حذف او از فهرست تیم ملی قلمداد کنم اما خیلی سخت است که دلیل دیگری برای این اتفاق پیدا کنم.
وریا حذف شد چونکه کسی را نداشت تا از جایگاهی که حق حرفه ای او بود دفاع کند و او که سال هاست از فوتبال ایران دفاع می کند دست آخر خودش بی دفاع ماند.
وریا به جام جهانی نرفته و تیم ملی در حالی به روسیه می رود که فاقد عنصر هوشیاری در مقابل رقبای باهوش و سرسختی مانند پرتغال، اسپانیا و مراکش است.
وریا به جام جهانی نرفته اما از هم اکنون در قلب میلیون ها کورد به عنوان یک قهرمان واقعی جا خوش کرده است.
وریا به جام جهانی نرفته ولی تاریخ این حق کشی را ثبت خواهد کرد تا فرزندان وریا و فرزندان مناطق کردنشین آن را فراموش نکنند.
جام جهانی تمام خواهد شد و فراموش می شود اما من حذف شدن نام وریا از فهرست تیم ملی را فراموش نخواهم کرد. با این حال لازم است تا زمانی که بازی‌های جام جهانی شروع نشده است هر کس هرچه در توان دارد برای بازگرداندن این بازیکن به فهرست تیم ملی تلاش کند زیرا جام جهانی با حضور وریا برای میلیون کورد می تواند جذابیت دوچندانی داشته باشد.

ابراهیم رسولی

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...