رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۵ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Tuesday 19 June

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
 • کد خبر : 4079
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : او همه چیز دارد غیر از پارتی…
شوکه شدن جامعه ورزشی از حذف بدون دلیل وریا غفوری؛

او همه چیز دارد غیر از پارتی…

سخت است باور کنم که انتخاب اعضای تیم ملی برای بازهای جام جهانی روسیه صرفا بر اساس لیاقت‌ها و توانمندی‌ها صورت گرفته باشد و جنجال های یک ماه اخیر در راهروهای فدراسیون فوتبال، تیم ملی، تیم های باشگاهی و… صرفا بحث های فنی و کارشناسی بوده باشد اما هرچه بود نتیجه آن حذف یکی از […]

سخت است باور کنم که انتخاب اعضای تیم ملی برای بازهای جام جهانی روسیه صرفا بر اساس لیاقت‌ها و توانمندی‌ها صورت گرفته باشد و جنجال های یک ماه اخیر در راهروهای فدراسیون فوتبال، تیم ملی، تیم های باشگاهی و… صرفا بحث های فنی و کارشناسی بوده باشد اما هرچه بود نتیجه آن حذف یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر فوتبال کشور یعنی وریا غفوری بود که اتفاقا کورد هم هست.
وریا که تا همین چند وقت پیش در دربی تهران خوش درخشید و آبی‌های پایتخت را پیش هوادارانش روسفید کرد، روزنامه‌ها را در نوردید و او را هشیار و زرنگ لقب دادند و در برنامه زنده تلویزیونی ترانه کوردی حسن زیرک خواند، امروز اما به نظر می‌رسد قربانی بازی‌های نسبتا کثیف سیاسی شده است.
بدترین نقطه این داستان این است که کی روش مربی خارجی این روزهای فوتبال ایران نیز دیگر ایرانی شده و در بازی‌های سیاسی این روزهای فوتبال ایران به بازیگری پرداخته و به نظر می‌رسد شرافت حرفه‌ای خود را برای مدتی در پستوی خانه‌اش پنهان کرده است.
فقط من نمی‌گویم بلکه همه اذعان دارند که وریا این روزها در آمادگی کامل قرار دارد و در ماه‌های گذشته خوش‌تر از هر بازیکن دیگری درخشیده است. وریا برای پیوستن به کاروان تیم ملی در جام جهانی روسیه همه چیز دارد غیر از پارتی.
خیلی اصرار ندارم که کورد بودن وریا را عامل حذف او از فهرست تیم ملی قلمداد کنم اما خیلی سخت است که دلیل دیگری برای این اتفاق پیدا کنم.
وریا حذف شد چونکه کسی را نداشت تا از جایگاهی که حق حرفه ای او بود دفاع کند و او که سال هاست از فوتبال ایران دفاع می کند دست آخر خودش بی دفاع ماند.
وریا به جام جهانی نرفته و تیم ملی در حالی به روسیه می رود که فاقد عنصر هوشیاری در مقابل رقبای باهوش و سرسختی مانند پرتغال، اسپانیا و مراکش است.
وریا به جام جهانی نرفته اما از هم اکنون در قلب میلیون ها کورد به عنوان یک قهرمان واقعی جا خوش کرده است.
وریا به جام جهانی نرفته ولی تاریخ این حق کشی را ثبت خواهد کرد تا فرزندان وریا و فرزندان مناطق کردنشین آن را فراموش نکنند.
جام جهانی تمام خواهد شد و فراموش می شود اما من حذف شدن نام وریا از فهرست تیم ملی را فراموش نخواهم کرد. با این حال لازم است تا زمانی که بازی‌های جام جهانی شروع نشده است هر کس هرچه در توان دارد برای بازگرداندن این بازیکن به فهرست تیم ملی تلاش کند زیرا جام جهانی با حضور وریا برای میلیون کورد می تواند جذابیت دوچندانی داشته باشد.

ابراهیم رسولی

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...