رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۵ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Tuesday 19 June

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸
 • کد خبر : 4118
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : سرمایه‌گذاران دچار تردید شده‌اند
رییس کل دادگستری کردستان:

سرمایه‌گذاران دچار تردید شده‌اند

رییس کل دادگستری کردستان گفت: سرمایه گذاران به دلیل عدم صداقت مدیران این استان نسبت به حمایت و وعده های آنها دچار تردید شدند. به گزارش مهر، علی اکبر گروسی سه شنبه در سومین جلسه ستاد استانی پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی کردستان که در سالن جلسات اداره کل دادگستری استان تشکیل شد، گفت: […]

رییس کل دادگستری کردستان گفت: سرمایه گذاران به دلیل عدم صداقت مدیران این استان نسبت به حمایت و وعده های آنها دچار تردید شدند.
به گزارش مهر، علی اکبر گروسی سه شنبه در سومین جلسه ستاد استانی پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی کردستان که در سالن جلسات اداره کل دادگستری استان تشکیل شد، گفت: در این جلسه مباحث ارزشمندی در ارتباط با دغدغه سرمایه گذاران و وضعیت و مشکلات چند واحد تولیدی دراستان مطرح شد.
وی با اشاره به اینکه فعالیت در حوزه اقتصادی مستلزم داشتن تخصص و توانمندی است، عنوان کرد: گام نهادن در حوزه اقتصادی همواره توام با ریسک است.
وی اظهارداشت: سرمایه گذار هم در راستای فعالیتی تلاش می کند که برای او منفعت داشته باشد و دراین رابطه سرعت و اعتماد دو ویژگی حائز اهمیت برای این قشر است.
رییس کل دادگستری کردستان بیان کرد: براساس آنچه به ما گزارش شده، افرادی که در استان اقدام به سرمایه گذاری کردند و تعدادی اکنون مشغول بکار هستند و تعدادی هم به دلیل مشکلات پیش آمده فعالیتشان متوقف شده، نسبت به مدیران دچار تردید شدند.
گروسی ادامه داد: این تردیدها بی جهت نیست و این افراد از کار و سرمایه گذاری خود دراستان نگران هستند و این شرایط مطلوبی نیست و نباید ادامه پیدا کند.
وی عنوان کرد: متاسفانه مدیران استان با سرمایه گذاران برخورد صادقانه ندارد و این مسئله یکی از دلایل عقب ماندگی و توسعه نیافتگی این منطقه است.
وی بیان کرد: سرمایه گذاران در روند کار وقتی با مشکلی مواجه می شوند تنها می مانند و کسی در پروسه کارهای اجرایی وتعقیبی آنها را حمایت نمی کند و مانع تعطیل نشدن واحدهای تولیدی آنها نمی شود.
رییس کل دادگستری کردستان اضافه کرد: در بررسی پرونده ها در آینده یکی از دستورکارهای ما شناسایی مدیرانی است که سرمایه گذاران را دعوت به سرمایه گذاری در استان می کنند ولی موقع تصمیم گیری از جنبه حمایت از سرمایه گذار خارج می شوند.
گروسی ادامه داد: این مدیرانی که به وعده های خود در قبال سرمایه گذاران عمل نکردند وحتی در مواردی هم مخالف وعده داده شده کار کردند به طور شفاف اسامی آنها را به استاندار اعلام می کنیم تا در روند انتصاب مدیران آن موارد را مدنظر قرار دهند.
وی بیان کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان به منظور حمایت از سرمایه گذاران تشکیل شده و این ستاد از تمامی دریچه های قانونی برای کمک به سرمایه گذاران استفاده خواهد کرد.
وی رونق سرمایه گذاری را در گرو اعتمادسازی بیشتر خواند وعنوان کرد: اگر امروز کشورما در حوزه اقتصادی با مشکلاتی مواجه شده نتیجه عدم توانایی مدیران در حمایت از سرمایه گذاران است.
رییس کل دادگستری کردستان بیان کرد: مدیرانی که عضو این ستاد هستند و یا به جلسات آن دعوت می شوند نباید حضور در هیچ جلسه دیگری را به این جلسه ترجیح دهند و باید خود به طور مرتب در جلسات ستاد شرکت کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...