رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Tuesday 13 November

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸
 • کد خبر : 4118
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : سرمایه‌گذاران دچار تردید شده‌اند
رییس کل دادگستری کردستان:

سرمایه‌گذاران دچار تردید شده‌اند

رییس کل دادگستری کردستان گفت: سرمایه گذاران به دلیل عدم صداقت مدیران این استان نسبت به حمایت و وعده های آنها دچار تردید شدند. به گزارش مهر، علی اکبر گروسی سه شنبه در سومین جلسه ستاد استانی پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی کردستان که در سالن جلسات اداره کل دادگستری استان تشکیل شد، گفت: […]

رییس کل دادگستری کردستان گفت: سرمایه گذاران به دلیل عدم صداقت مدیران این استان نسبت به حمایت و وعده های آنها دچار تردید شدند.
به گزارش مهر، علی اکبر گروسی سه شنبه در سومین جلسه ستاد استانی پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی کردستان که در سالن جلسات اداره کل دادگستری استان تشکیل شد، گفت: در این جلسه مباحث ارزشمندی در ارتباط با دغدغه سرمایه گذاران و وضعیت و مشکلات چند واحد تولیدی دراستان مطرح شد.
وی با اشاره به اینکه فعالیت در حوزه اقتصادی مستلزم داشتن تخصص و توانمندی است، عنوان کرد: گام نهادن در حوزه اقتصادی همواره توام با ریسک است.
وی اظهارداشت: سرمایه گذار هم در راستای فعالیتی تلاش می کند که برای او منفعت داشته باشد و دراین رابطه سرعت و اعتماد دو ویژگی حائز اهمیت برای این قشر است.
رییس کل دادگستری کردستان بیان کرد: براساس آنچه به ما گزارش شده، افرادی که در استان اقدام به سرمایه گذاری کردند و تعدادی اکنون مشغول بکار هستند و تعدادی هم به دلیل مشکلات پیش آمده فعالیتشان متوقف شده، نسبت به مدیران دچار تردید شدند.
گروسی ادامه داد: این تردیدها بی جهت نیست و این افراد از کار و سرمایه گذاری خود دراستان نگران هستند و این شرایط مطلوبی نیست و نباید ادامه پیدا کند.
وی عنوان کرد: متاسفانه مدیران استان با سرمایه گذاران برخورد صادقانه ندارد و این مسئله یکی از دلایل عقب ماندگی و توسعه نیافتگی این منطقه است.
وی بیان کرد: سرمایه گذاران در روند کار وقتی با مشکلی مواجه می شوند تنها می مانند و کسی در پروسه کارهای اجرایی وتعقیبی آنها را حمایت نمی کند و مانع تعطیل نشدن واحدهای تولیدی آنها نمی شود.
رییس کل دادگستری کردستان اضافه کرد: در بررسی پرونده ها در آینده یکی از دستورکارهای ما شناسایی مدیرانی است که سرمایه گذاران را دعوت به سرمایه گذاری در استان می کنند ولی موقع تصمیم گیری از جنبه حمایت از سرمایه گذار خارج می شوند.
گروسی ادامه داد: این مدیرانی که به وعده های خود در قبال سرمایه گذاران عمل نکردند وحتی در مواردی هم مخالف وعده داده شده کار کردند به طور شفاف اسامی آنها را به استاندار اعلام می کنیم تا در روند انتصاب مدیران آن موارد را مدنظر قرار دهند.
وی بیان کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان به منظور حمایت از سرمایه گذاران تشکیل شده و این ستاد از تمامی دریچه های قانونی برای کمک به سرمایه گذاران استفاده خواهد کرد.
وی رونق سرمایه گذاری را در گرو اعتمادسازی بیشتر خواند وعنوان کرد: اگر امروز کشورما در حوزه اقتصادی با مشکلاتی مواجه شده نتیجه عدم توانایی مدیران در حمایت از سرمایه گذاران است.
رییس کل دادگستری کردستان بیان کرد: مدیرانی که عضو این ستاد هستند و یا به جلسات آن دعوت می شوند نباید حضور در هیچ جلسه دیگری را به این جلسه ترجیح دهند و باید خود به طور مرتب در جلسات ستاد شرکت کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...