رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸
 • کد خبر : 4118
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : سرمایه‌گذاران دچار تردید شده‌اند
رییس کل دادگستری کردستان:

سرمایه‌گذاران دچار تردید شده‌اند

رییس کل دادگستری کردستان گفت: سرمایه گذاران به دلیل عدم صداقت مدیران این استان نسبت به حمایت و وعده های آنها دچار تردید شدند. به گزارش مهر، علی اکبر گروسی سه شنبه در سومین جلسه ستاد استانی پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی کردستان که در سالن جلسات اداره کل دادگستری استان تشکیل شد، گفت: […]

رییس کل دادگستری کردستان گفت: سرمایه گذاران به دلیل عدم صداقت مدیران این استان نسبت به حمایت و وعده های آنها دچار تردید شدند.
به گزارش مهر، علی اکبر گروسی سه شنبه در سومین جلسه ستاد استانی پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی کردستان که در سالن جلسات اداره کل دادگستری استان تشکیل شد، گفت: در این جلسه مباحث ارزشمندی در ارتباط با دغدغه سرمایه گذاران و وضعیت و مشکلات چند واحد تولیدی دراستان مطرح شد.
وی با اشاره به اینکه فعالیت در حوزه اقتصادی مستلزم داشتن تخصص و توانمندی است، عنوان کرد: گام نهادن در حوزه اقتصادی همواره توام با ریسک است.
وی اظهارداشت: سرمایه گذار هم در راستای فعالیتی تلاش می کند که برای او منفعت داشته باشد و دراین رابطه سرعت و اعتماد دو ویژگی حائز اهمیت برای این قشر است.
رییس کل دادگستری کردستان بیان کرد: براساس آنچه به ما گزارش شده، افرادی که در استان اقدام به سرمایه گذاری کردند و تعدادی اکنون مشغول بکار هستند و تعدادی هم به دلیل مشکلات پیش آمده فعالیتشان متوقف شده، نسبت به مدیران دچار تردید شدند.
گروسی ادامه داد: این تردیدها بی جهت نیست و این افراد از کار و سرمایه گذاری خود دراستان نگران هستند و این شرایط مطلوبی نیست و نباید ادامه پیدا کند.
وی عنوان کرد: متاسفانه مدیران استان با سرمایه گذاران برخورد صادقانه ندارد و این مسئله یکی از دلایل عقب ماندگی و توسعه نیافتگی این منطقه است.
وی بیان کرد: سرمایه گذاران در روند کار وقتی با مشکلی مواجه می شوند تنها می مانند و کسی در پروسه کارهای اجرایی وتعقیبی آنها را حمایت نمی کند و مانع تعطیل نشدن واحدهای تولیدی آنها نمی شود.
رییس کل دادگستری کردستان اضافه کرد: در بررسی پرونده ها در آینده یکی از دستورکارهای ما شناسایی مدیرانی است که سرمایه گذاران را دعوت به سرمایه گذاری در استان می کنند ولی موقع تصمیم گیری از جنبه حمایت از سرمایه گذار خارج می شوند.
گروسی ادامه داد: این مدیرانی که به وعده های خود در قبال سرمایه گذاران عمل نکردند وحتی در مواردی هم مخالف وعده داده شده کار کردند به طور شفاف اسامی آنها را به استاندار اعلام می کنیم تا در روند انتصاب مدیران آن موارد را مدنظر قرار دهند.
وی بیان کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان به منظور حمایت از سرمایه گذاران تشکیل شده و این ستاد از تمامی دریچه های قانونی برای کمک به سرمایه گذاران استفاده خواهد کرد.
وی رونق سرمایه گذاری را در گرو اعتمادسازی بیشتر خواند وعنوان کرد: اگر امروز کشورما در حوزه اقتصادی با مشکلاتی مواجه شده نتیجه عدم توانایی مدیران در حمایت از سرمایه گذاران است.
رییس کل دادگستری کردستان بیان کرد: مدیرانی که عضو این ستاد هستند و یا به جلسات آن دعوت می شوند نباید حضور در هیچ جلسه دیگری را به این جلسه ترجیح دهند و باید خود به طور مرتب در جلسات ستاد شرکت کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...