رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۱
 • کد خبر : 4122
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : در حاشیه مرگ تلخ نوجوان سنندجی

آبیدر مکانی زیبا و قابل توجه برای همه مردم دارای جاذبه طبیعی فراوان است. یکی از مکان‌های آبیدر که همواره مورد تردد و استفاده عموم شهروندان سنندجی است پارک به اصطلاح کودک است؛ مکانی که در تبلیغات انتخاباتی نامزدهای شورای شهر به نام «پارک تحقیر کودکان سنندجی» از آن یاد می‌شد! از آن زمان سالها […]

آبیدر مکانی زیبا و قابل توجه برای همه مردم دارای جاذبه طبیعی فراوان است. یکی از مکان‌های آبیدر که همواره مورد تردد و استفاده عموم شهروندان سنندجی است پارک به اصطلاح کودک است؛ مکانی که در تبلیغات انتخاباتی نامزدهای شورای شهر به نام «پارک تحقیر کودکان سنندجی» از آن یاد می‌شد!
از آن زمان سالها گذشته متاسفانه تاکنون هیچ اقدام مثبت و قابل توجهی برای ساماندهی وضع موجود پارک صورت نگرفته و همان مشکلات همیشگی در آن خودنمایی می‌کند.
به یاد دارم یکی از اعضای شورا شهر سنندج که تازه انتخاب شده بود در یکی از شب‌ها به همراه خانواده به پارک کودک آمده بود؛ در همان مکان نواقص و کاستی‌های موجود و مخاطرات را متذکر و یادآوری شدم و وسایل و امکانات موجود که همه آنها مستعمل فرسوده زنگ زده و به نوعی غیر قابل استفاده برای بازی کودکان بود را به ایشان نشان دادم و قول جدی برای پیگیری و رفع مشکلات موجود را دادند اما دریغ از عمل و پیگیری! نام این عضو شورا محفوظ می‌باشد.
از آن زمان تا کنون نه اقدامی برای بهبود وضع موجود ونه اقدامی برای محصور کردن و یا جمع آوری وسائل و سازه‌های فلزی نشد و حال در روز ۶ خرداد ماه شاهد حادثه‌ای تلخ و جبران ناپذیر بودیم؛ حادثه‌ای که ممکن است هر لحظه برای یکی از شهروندان روی دهد. سقوط و واژگون شدن یکی از وسائل موجود در پارک کودک بر روی یکی نوجوانان و داغدار شدن یک خانواده.
به راستی چرا باید چنین شود. اهمال و سهل‌انگاری تا کی؟ رسالت و وظیفه شهرداری در کجای این حادثه قرار دارد؟ چرا در این مکان مهم و پر تردد باید حادثه رخ دهد درحالیکه می‌شد با حصار کشی و یا جمع آوری به موقع و تذکر و برخورد مناسب با متولی و پیمانکار مربوط مانع از وقوع این حادثه تلخ شد؛ و اما سخن پایانی اینکه بسیاری نقاط دیگر آبیدر نیز نیازمند توجه و رفع مشکلات هستند و می‌طلبد که شهرداری سنندج به صورت ویژه و سریعا اقدام اساسی نماید تا شادی خانواده‌ها بر اثر حوادث اینچنینی به عزا و تلخ‌کامی تبدیل نشود. و در پایان تسلیت به خانواده داغدار فتاحی برای این غم بزرگ و حادثه تلخ.

عباد زینبی

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...