رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۹
 • کد خبر : 4128
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : داستان فداکاری یک چوپان
نجات اهالی یک روستا در پیرانشهر

داستان فداکاری یک چوپان

چوپانی که نیمه شب جمعه گذشته در ارتفاعات روستای پسوه پیرانشهر مشغول مراقبت از گوسفندان بود و با مخابره کردن خبر جاری شدن سیل به روستاییان جان صدها نفر را نجات داد، طی روزهای اخیر به قهرمان این شهرستان تبدیل شده است. کامیل قربانی هنگامی با اهالی تماس گرفته و این اقدام وی و آمادگی […]

چوپانی که نیمه شب جمعه گذشته در ارتفاعات روستای پسوه پیرانشهر مشغول مراقبت از گوسفندان بود و با مخابره کردن خبر جاری شدن سیل به روستاییان جان صدها نفر را نجات داد، طی روزهای اخیر به قهرمان این شهرستان تبدیل شده است.
کامیل قربانی هنگامی با اهالی تماس گرفته و این اقدام وی و آمادگی مردم روستا در برابر وقوع سیل منجر به نجات جان صدها نفر شده است.
این سیل تنها به جان باختن یک کودک ۲ ماهه منجر شد و اکنون تمام روستا و حتی مردم شهرستان از کامیل قربانی به عنوان یک قهرمان یاد می‌کنند.
وی در خصوص ماجرای این شب، گفت: با مشاهده بارش شدید تگرگ و شروع سیلاب خبر را به روستا مخابره کردم و اهالی نیز ماموستای روستا را در جریان گذاشتند؛ در نهایت مردمی که در خواب بودند از طریق بلندگوی مسجد از احتمال وقوع سیل مطلع شدند و به مکان امن پناه بردند.
به گفته کامیل، اگر مردم از وقوع سیل با خبر نمی‌شدند، تلفات سیل بسیار بالا می‌رفت و اگر گوشی تلفن نداشتم سعی می‌کردم با تمام توان بدوم و قبل از سیل به روستا برسم.
بارش‌های شدید باران و تگرگ در روزهای گذشته منجر به جاری شدن سیل در چندین روستای این شهرستان از جمله کولیچ، کهنه لاهیجان، پسوه، برده قل، هواربی و جلدیان شده و بیشترین میزان خسارت را در روستای پسوه به بار آورده است.
وی به خبرگزار کردپرس گفته است؛ اگر چه در حادثه سیل اخیر، منزل خود را به طور کامل از دست دادم اما در عوض و به لطف خداوند متعال ثروتی به دست آورده‌ام که به اندازه تمام دنیا برایم ارزش دارد.
رئیس جمعیت هلال احمر کشور از چوپان پیرانشهری تقدیر کرد
رئیس جمعیت هلال احمر از اقدام به موقع این چوپان پیرانشهری که با اطلاع‌رسانی به موقع جان ده‌ها تن از هموطنان را در سیل پیرانشهر نجات داد، نقدیر کرد.
دکتر علیرضا پیوندی در پیام تقدیر از کامیل قربانی؛  آورده است:«اقدام خداپسندانه جنابعالی که با احساس مسئولیت و اطلاع‌رسانی به موقع جان دهها تن از هموطنان را در سانحه سیل شهرستان پیرانشهر نجات دادید بی‌تردید صفحه‌ای زرین در تاریخ بشردوستی کشور و امداد و نجات گشوده است.
همچنین خبر رسیده که استاندار آذربایجان غربی به پاس قدردانی از این جوان پیرانشهری، یک واحد مسکونی را به این جوان پسوه‌ای اهدا کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...