رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱ ربيع ثاني ۱۴۴۰
 • 2018 Monday 10 December

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
 • کد خبر : 4148
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : نبود صداقت و جسارت در مدیران عامل فرار سرمایه‌گذاران است

سوء استفاده‌کنندگان اقتصادی ستون پنجم دشمنان هستند نماینده ولی فقیه در استان کردستان سوء استفاده کنندگان اقتصادی را چه بدانند و چه ندانند ستون پنجم دشمنان کشور خواند و گفت: دستگاه قضایی باید با این افراد جدی برخورد کند. آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی شنبه در دیدار مدیران و مسئولان دستگاه قضایی استان افزود: […]

سوء استفاده‌کنندگان اقتصادی ستون پنجم دشمنان هستند
نماینده ولی فقیه در استان کردستان سوء استفاده کنندگان اقتصادی را چه بدانند و چه ندانند ستون پنجم دشمنان کشور خواند و گفت: دستگاه قضایی باید با این افراد جدی برخورد کند.
آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی شنبه در دیدار مدیران و مسئولان دستگاه قضایی استان افزود: در وضعیت کنونی عده‌ای زالوصفت با دشمن همراه شدند و اقدام به افزایش کالاهایی کردند که هیچ ارتباطی با افزایش قیمت ارز ندارد
وی با اشاره به اینکه قوه قضاییه جایگاه ویژه و وظیفه اجرای عدالت را عهده دارد و اساس پایداری هر نظامی بر عدالت استوار است، افزود: قوه قضاییه دستگاهی است که رسالت جلوگیری از ظلم و بی عدالتی را برعهده دارد، و از آنجا که در این جایگاه قدرت قراردارد باید سالم ترین مجموعه و نیروهای آنها از برگزیدگان باشد.
وی با بیان اینکه نبود عدالت و تقوا منجر به ایجاد ظلم و تجاوز از قانون می‌شود، بیان کرد: نباید در دستگاه قضایی از گزینش و صیانت از افراد شاغل در این مجموعه غفلت شود. سلامت مجموعه قضایی باید زبانزد باشد.
وی با بیان اینکه آنچه موجب سربلندی و حفظ نظام شده رهبری و از طرف دیگر مردم است، عنوان کرد: دشمنان برای ضربه به جایگاه رهبری، دستگاه های زیرمجموعه رهبری را مورد هجمه قرار می دهند تا آنرا به رهبر نسبت بدهند.
وی جایگاه رهبری را ستون محکمی در کشورمان خواند و گفت: این جایگاه ارزشمند تا زمانی که که مردم حامی و پشتیبان او باشند اقتدار دارد.
نماینده ولی فقیه در کردستان فشارهای اقتصادی را از ترفندهای دشمن خواند و بیان کرد: دستگاه قضا باید با افرادی که موجب شدند فشار اقتصادی بر مردم بیشتر شود، برخورد کند.
در این دیدار رئیس کل دادگستری استان کردستان نیز از تشکیل ۵ پرونده میلیارد تومانی مربوط به فساد اقتصادی در استان خبر داد و افزود: یکی از پرونده‌ها بیش از ۸۱ میلیارد تومان بوده که مربوط به پولشویی بوده است.
علی‌اکبر گروسی اظهار کرد: کارها در دستگاه قضایی استان مبتنی بر واقعیت‌ها و در چارچوب برنامه‌های پنج ساله توسعه قضایی انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: تعداد پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی در استان در سال ۹۶ نسبت به سال ماقبل آن ۱۱.۲۰ درصد و تعداد پرونده های مختومه هم ۱۱.۴۹ رشد داشته است.
وی افزود: هزار و ۷۶۶ پرونده مربوط به تصرف اراضی ملی در استان تشکیل که منجر به خروج ۷۰۰ هکتار از این اراضی از ید متصرفین شد.
گروسی خاطر نشان کرد: با هزار و ۷۸۳ نفر متهم در رابطه با موضوع مذکور برخورد قضایی انجام شده است.
این مسئول قضایی، در ادامه با اشاره موفق نبودن کردستان در جذب سرمایه گذار و بیان گلایه‌مندی سرمایه گذاران از دستگاه‌های اجرایی گفت: نبود صداقت و جسارت در مدیران اجرایی استان، عامل فرار سرمایه گذاران است.
وی ضرب و جرح، اهانت و تهدید را جرم اول استان اعلام کرد و افزود: این جرم در همه استان ها مشترک است.
گروسی گفت: آستانه تحمل مردم کاهش یافته و فشارهای اقتصادی هم آن را تشدید کرده است و ایجاد آرامش در این بخش نیازمند فعالیت همه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی است.
رئیس کل دادگستری کردستان افزود: سال گذشته ۱۶۰ فقره پرونده مربوط به محکومین امنیتی در استان، مشمول عفو عمومی رهبر معظم انقلاب شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...