رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
 • کد خبر : 4255
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : رونمایی از کتاب نغمه‌ عشاق

مراسم رونمایی از کتاب «نغمه‌ عشاق» حاوی اشعار شاعران در مدح شیخ حسام‌الدین نقشبندی در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی سقز برگزار شد. این کتاب حاوی ۲۳۵ قطعه شعر شاعران کوردستان در وصف شیخ حسام الدین نقشبندی از رهبران طریقت نقشبندی می‌باشد که توسط ماموستا شیخ سوران حسامی نقشبندی در ۵۲۰ صفحه توسط انتشارات ئالای رووناکی […]

مراسم رونمایی از کتاب «نغمه‌ عشاق» حاوی اشعار شاعران در مدح شیخ حسام‌الدین نقشبندی در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی سقز برگزار شد.
این کتاب حاوی ۲۳۵ قطعه شعر شاعران کوردستان در وصف شیخ حسام الدین نقشبندی از رهبران طریقت نقشبندی می‌باشد که توسط ماموستا شیخ سوران حسامی نقشبندی در ۵۲۰ صفحه توسط انتشارات ئالای رووناکی سنندج چاپ شده است.
علاوه بر آن کتاب شامل برخی اسناد و تصاویر آن مرحوم و مقدمه هایی از سیدصباح حسینی، ناصر علی‌یار و محقق است.
اشعار به لهجه‌های مختلف زبان کوردی، فارسی، عربی و ترکی می‌باشد.
در مراسم رونمایی جمع زیادی از ماموستایان، نویسندگان و فعالان فرهنگی سقز و شهرهای اطراف، اورامانات و… حضور داشتند، که چند سخنرانی و برنامه مولودی خوانی اجرا شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.