رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
 • کد خبر : 4284
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : مدیران با بی‌اعتنایی به انتقادها مردم را به دولت بی‌اعتماد کرده‌اند

۱۷ مردادماه هرسال به مناسبت روز خبرنگار معمولا رسانه‌ها مورد توجه جامعه قرار می‌گیرند و فرصتی هم دست می‌دهد تا دست‌اندرکاران رسانه‌های جمعی بخشی از دغدغه‌ها و مشکلات خود را با مخاطبین در میان بگذارند. به مناسبت روز خبرنگار جمعی از هنرمندان، مدیران دستکاههای اجرایی استان کردستان و قشرهای مختلف مردم از دفتر روزنامه روژان […]

۱۷ مردادماه هرسال به مناسبت روز خبرنگار معمولا رسانه‌ها مورد توجه جامعه قرار می‌گیرند و فرصتی هم دست می‌دهد تا دست‌اندرکاران رسانه‌های جمعی بخشی از دغدغه‌ها و مشکلات خود را با مخاطبین در میان بگذارند. به مناسبت روز خبرنگار جمعی از هنرمندان، مدیران دستکاههای اجرایی استان کردستان و قشرهای مختلف مردم از دفتر روزنامه روژان دیدن کردند و در جمع اعضای تحریریه این روز را به مجموعه کارکنان روژان تبریک گفتند.
سید احسن علوی در تحریریه روژان وجود روزنامه‌ای مطالبه‌گر برای کردستان را از ضروریات دانست و با اشاره به نقش مثبت روژان در این زمینه اظهار امیدواری کرد تجربه و پشتکار روژان همچنان در خدمت توسعه استان باشد.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه ایجاد فضای نشاط و معرفی میراث گرانبهای فرهنگی کردستان در دستور کار اکثر رسانه‌های استان است گفت: تعامل خوب خبرنگاران با مجموعه مدیران شرایط مناسبی برای توسعه استان فراهم کرده است.
جلال قلعه‌شاخانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان نیز وجود روزنامه را برای کردستان یک ضرورت دانست و با اشاره به سختی کار انتشار روزنامه‌ آنهم در این شرایط اقتصادی کشور وعده داد آنچه در توان دارد برای کمک به انتشار منظم روزنامه در استان انجام دهد.
دکتر صباح قریشی مدیرکل بهزیستی استان کردستان هم در دیدار با مدیرمسوول و خبرنگاران روژان از کارکنان این روزنامه تجلیل کرد و گفت: روژان از نشریات معتبر است و امیدوارم با پشتکار و توانمندی کادر تحریریه بتواند کمک حال توسعه استان و زبان گویای مردم باشد.
دکتر فولادی مدیر امور درمان تامین اجتماعی استان نیز در جمع اعضای تحریریه روژان انتشار روزنامه را از نقاط قوت استان برشمرد و با اشاره به غنای فرهنگی کردستان گفت: اگرچه از نظر محتوی و تولید مطالب شاید مشکلی فراروی انتشار منظم روزنامه نباشد اما تامین هزینه‌های چاپ و انتشار مستلزم اتخاذ تدابیر ویژه و مدیریتی قوی است که تجارب مدیرمسوول می‌تواند این خلا را پر نماید.
امید استاد نوروزی از شاعران استان نیز روژان را نشریه‌ای مستقل و مردمی دانست و با اعلام اینکه کار فرهنگی توشط بخش خصوصی با مشکلات عدیده‌ای روبروست گفت: روژان ظرف سالهای اخیر توانسته است با اعتدال و دقت در انتشار مطالب در میان جامعه به عنوان نشریه‌ای سنگین و با بار محتوایی غنی شناخته شود و این برای کردستان می‌تواند فرصت بسیار مغتنمی باشد. وی رویکرد فرهنگی، توجه به مطالبات مردم و نقد کارشناسی از کاستی‌ها را از نقاط قوت نشریه روژان دانست و اظهار امیدواری کرد در دوره جدید نیز بتواند همین شیوه را با برقراری ارتباط بیشتر با مراجع علمی و دانشگاهی همچنان به پیش ببرد.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی کردستان هم باحضور در دفتر روژان روز خبرنگار را به دست‌اندرکاران این نشریه تبریک گفت.
مختار کرمی خواستار تعامل بیشتر روژان با سازمان تبلیغات اسلامی شد.
در این دیدارها مدیرمسوول روژان به بیان برخی مشکلات واقع در مسیر انتشار روزنامه در کردستان پرداخت و از مخاطبین خود خواست با تولید محتوی و ارتباط تنگاتنگ با اعضای تحریریه این روزنامه را کمک کنند.
سلیمان الله‌مرادی با اعلام اینکه رویکرد روژان در دوره جدید دستخوش تغییراتی شده است افزود: حفظ ارتباط با مخاطبین و ایجاد پل ارتباطی بین مردم و مسوولان همچنان از اولویت نخست برخوردار است. وی بی‌توجهی مدیران نسبت به مشکلات جامعه و انتقاد رسانه‌ها را در دامن زدن به فضای بی‌اعتمادی بین مردم و دولت را حایز اهمیت دانست و خواستار حفظ جایگاه رسانه‌ها از سوی مدیران و پاسخگویی آنان به انتقادات شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.