رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۰ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Sunday 21 October

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
 • کد خبر : 4284
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : مدیران با بی‌اعتنایی به انتقادها مردم را به دولت بی‌اعتماد کرده‌اند

۱۷ مردادماه هرسال به مناسبت روز خبرنگار معمولا رسانه‌ها مورد توجه جامعه قرار می‌گیرند و فرصتی هم دست می‌دهد تا دست‌اندرکاران رسانه‌های جمعی بخشی از دغدغه‌ها و مشکلات خود را با مخاطبین در میان بگذارند. به مناسبت روز خبرنگار جمعی از هنرمندان، مدیران دستکاههای اجرایی استان کردستان و قشرهای مختلف مردم از دفتر روزنامه روژان […]

۱۷ مردادماه هرسال به مناسبت روز خبرنگار معمولا رسانه‌ها مورد توجه جامعه قرار می‌گیرند و فرصتی هم دست می‌دهد تا دست‌اندرکاران رسانه‌های جمعی بخشی از دغدغه‌ها و مشکلات خود را با مخاطبین در میان بگذارند. به مناسبت روز خبرنگار جمعی از هنرمندان، مدیران دستکاههای اجرایی استان کردستان و قشرهای مختلف مردم از دفتر روزنامه روژان دیدن کردند و در جمع اعضای تحریریه این روز را به مجموعه کارکنان روژان تبریک گفتند.
سید احسن علوی در تحریریه روژان وجود روزنامه‌ای مطالبه‌گر برای کردستان را از ضروریات دانست و با اشاره به نقش مثبت روژان در این زمینه اظهار امیدواری کرد تجربه و پشتکار روژان همچنان در خدمت توسعه استان باشد.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه ایجاد فضای نشاط و معرفی میراث گرانبهای فرهنگی کردستان در دستور کار اکثر رسانه‌های استان است گفت: تعامل خوب خبرنگاران با مجموعه مدیران شرایط مناسبی برای توسعه استان فراهم کرده است.
جلال قلعه‌شاخانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان نیز وجود روزنامه را برای کردستان یک ضرورت دانست و با اشاره به سختی کار انتشار روزنامه‌ آنهم در این شرایط اقتصادی کشور وعده داد آنچه در توان دارد برای کمک به انتشار منظم روزنامه در استان انجام دهد.
دکتر صباح قریشی مدیرکل بهزیستی استان کردستان هم در دیدار با مدیرمسوول و خبرنگاران روژان از کارکنان این روزنامه تجلیل کرد و گفت: روژان از نشریات معتبر است و امیدوارم با پشتکار و توانمندی کادر تحریریه بتواند کمک حال توسعه استان و زبان گویای مردم باشد.
دکتر فولادی مدیر امور درمان تامین اجتماعی استان نیز در جمع اعضای تحریریه روژان انتشار روزنامه را از نقاط قوت استان برشمرد و با اشاره به غنای فرهنگی کردستان گفت: اگرچه از نظر محتوی و تولید مطالب شاید مشکلی فراروی انتشار منظم روزنامه نباشد اما تامین هزینه‌های چاپ و انتشار مستلزم اتخاذ تدابیر ویژه و مدیریتی قوی است که تجارب مدیرمسوول می‌تواند این خلا را پر نماید.
امید استاد نوروزی از شاعران استان نیز روژان را نشریه‌ای مستقل و مردمی دانست و با اعلام اینکه کار فرهنگی توشط بخش خصوصی با مشکلات عدیده‌ای روبروست گفت: روژان ظرف سالهای اخیر توانسته است با اعتدال و دقت در انتشار مطالب در میان جامعه به عنوان نشریه‌ای سنگین و با بار محتوایی غنی شناخته شود و این برای کردستان می‌تواند فرصت بسیار مغتنمی باشد. وی رویکرد فرهنگی، توجه به مطالبات مردم و نقد کارشناسی از کاستی‌ها را از نقاط قوت نشریه روژان دانست و اظهار امیدواری کرد در دوره جدید نیز بتواند همین شیوه را با برقراری ارتباط بیشتر با مراجع علمی و دانشگاهی همچنان به پیش ببرد.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی کردستان هم باحضور در دفتر روژان روز خبرنگار را به دست‌اندرکاران این نشریه تبریک گفت.
مختار کرمی خواستار تعامل بیشتر روژان با سازمان تبلیغات اسلامی شد.
در این دیدارها مدیرمسوول روژان به بیان برخی مشکلات واقع در مسیر انتشار روزنامه در کردستان پرداخت و از مخاطبین خود خواست با تولید محتوی و ارتباط تنگاتنگ با اعضای تحریریه این روزنامه را کمک کنند.
سلیمان الله‌مرادی با اعلام اینکه رویکرد روژان در دوره جدید دستخوش تغییراتی شده است افزود: حفظ ارتباط با مخاطبین و ایجاد پل ارتباطی بین مردم و مسوولان همچنان از اولویت نخست برخوردار است. وی بی‌توجهی مدیران نسبت به مشکلات جامعه و انتقاد رسانه‌ها را در دامن زدن به فضای بی‌اعتمادی بین مردم و دولت را حایز اهمیت دانست و خواستار حفظ جایگاه رسانه‌ها از سوی مدیران و پاسخگویی آنان به انتقادات شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...