رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
 • کد خبر : 4304
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : بن بستی به نام شهرداری

شورای شهر بیجار که نهادی برخاسته از انتخاب مردم و مرجعی برای رسیدگی به مشکلات شهری است پس از سپری کردن نزدیک به یک سال از عمر خود حال و روز خوبی ندارد. شورایی که آگاه به مشکلات دیرین و انبوهی از بدهی‌های چند ده میلیاردی بود، امیدی بود برای بهبود وضعیت شهرداری بیجار اما […]

شورای شهر بیجار که نهادی برخاسته از انتخاب مردم و مرجعی برای رسیدگی به مشکلات شهری است پس از سپری کردن نزدیک به یک سال از عمر خود حال و روز خوبی ندارد. شورایی که آگاه به مشکلات دیرین و انبوهی از بدهی‌های چند ده میلیاردی بود، امیدی بود برای بهبود وضعیت شهرداری بیجار اما متاسفانه از آغازین روزهای کاری اختلافات داخلی شروع و در بحث انتخاب شهردار به اوج خود رسید وهرچه می‌گذشت دودستگی‌ها عیان تر و اختلافات آشکارتر می‌شد و امروز دیگر هیچ‌کس در داخل شهر نیست که از اختلافات شورا خبر نداشته باشد؛ تقریبا همه را ناامید کرده‌اند و شهرداری در باتلاقی از مشکلات گرفتار شده است.
– در این خصوص چندی پیش فعالان فضای مجازی شهرستان بیجار جلسه‌ای با دکتر بیگ محمدپور برگزار کرده و به بیان دغدغه‌ها و دیدگاه‌های خود پرداختند. در این جلسه اما بیگ‌محمدپور حرف‌هایی داشت که جای تامل و تاسف بسیار داشت؛
بیگ محمدپور افزود: در مدتی که شهردار بیجار هستم تمام تلاشم را برای خروج از بحران‌های موجود انجام دادم اما متاسفانه برای هر طرحی که ارائه شد شورا مخالفت کرد و بدون مصوبه هم انجام هرکاری تخلف محسوب می‌شود.
همچنین شهردار بیجار بهترین مسیر برای رفع موانع موجود را مشارکت بخش خصوصی دانست که این مهم در راه‌اندازی کارخانه آسفالت در آستانه محقق شدن بود که باز هم شورا مخالف کرد. وی تاکید کرد با راه‌اندازی این واحد نیمه فعال با مشارکت سرمایه‌گذار بخش بزرگی از مشکلات پرداخت حقوق کارگران رفع می‌شد.
بیگ محمدپور در مورد افتتاح مجموعه تفریحی وانیک نیز دل پری داشت و اذعان کرد برای راه اندازی آن ۴۰ سال پیر شدم تا با کمک فرماندار وقت موفق به انجام آن شدم.نکته جالب اینکه قرارداد وانیک هنوز به امضا شورا نرسیده و هر روز بندی توسط شورا به قرارداد اضافه میشود.
این نمونه های از مشکلات داخلی شهرداری و شورا است که نام بردیم این مشکلات روز به روز بزرگتر و غیر قابل حل می‌شود. متاسفانه دود این بی‌عدالتی و دعوا های داخلی فقط به چشم کارگران شهرداری ومردم شهر میرود وشورا هم حاضر به پاسخ گوی نیست. بدهی شهرداری بیش از ۳۰ میلیارد است و کارگران زحمت‌کش شهرداری که چند روزی در اعتصاب بودند واز حقوق عقب افتاده چند ماه خود و بیمه عضافه کار سال ۹۶ سخن می‌گویند.

مهرداد زرین‌گل

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.