رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
 • کد خبر : 4332
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : تجلیل از خانواده کوچه‌ر بیرکار
توسط ‌هيئت‌مدیره جامعه کردهای مقیم مرکز صورت گرفت

تجلیل از خانواده کوچه‌ر بیرکار

هیئت‌مدیره جامعه کُردهای مقیم مرکز با اهدای لوح تقدیر، از خانواده پرفسور “کوچەر بیرکار” تقدیر کرد. به گزارش خبرنگار روژان در مراسمی که عصر سه شنبه ۶ شهریور با حضور شجاع ابراهیمی، توران زندی، میترا رستمیان، منصور چمنی و جمعی دیگر از اعضا فعال جامعه کردهای مقیم مرکز در روستای «نی» از توابع مریوان برگزارشد؛ […]

هیئت‌مدیره جامعه کُردهای مقیم مرکز با اهدای لوح تقدیر، از خانواده پرفسور “کوچەر بیرکار” تقدیر کرد.
به گزارش خبرنگار روژان در مراسمی که عصر سه شنبه ۶ شهریور با حضور شجاع ابراهیمی، توران زندی، میترا رستمیان، منصور چمنی و جمعی دیگر از اعضا فعال جامعه کردهای مقیم مرکز در روستای «نی» از توابع مریوان برگزارشد؛ لوح تقدیر جامعه که به سه زبان کوردی، فارسی و انگلیسی نگاشته شده بود به پدر پرفسور کوچەر بیرکار اهدا شد.
در این مراسم نایب رئیس هیئت مدیره جامعه کردهای مقیم مرکز گفت: پرفسور “کوچەر بیرکار” نابغه جهانی با کسب جایزه فیلدز ریاضی، مایه افتخار و موجب شادمانی ۴٠ میلیون کرد در سراسر جهان و ملت ایران شد، اکنون این نابغه جهانی نه تنها به ایران و ملت کورد تعلق دارد بلکه سرمایه ارزشمند جامعه جهانی فارغ از مرزها و ادیان و مذاهب و نژادهاست.
عبدالله سهرابی افزود: آنچه حائز اهمیت است تمایز و شرایط و سوابق خاص کوچەر بیرکار است که برعکس بسیاری از نوابغ جهانی بدون برخورداری از کمترین امکانات اموزشی از روستای “نی” مریوان اغاز نمود و صرفا با حمایت مادی و معنوی پدر و مادری زحمت کش روستایی و با پشتکار خود گام به گام پلەهای ترقی را طی کرد.
وی اظهارداشت: تردیدی نیست پرفسور کوچەر بیرکار مضاف بر خدمات ارزشمند و ماندگار علمی به جامعه جهانی و نسل امروز و فردا، سرمشق و الگوی جوانان و نخبگان کورد و ایرانی ا ست که عموما محروم از امکانات و تسهیلات زندگی اما سرشار از پتانسیل و استعداد علمی و هنری هستند
نایب رئیس هیئت مدیره جامعه کوردهای مقیم مرکز گفت: امیدوارم جوانان فرهیخته این مرز و بوم بخصوص در میان ملت رنجدیده و سخت کوش کوردستان مسیر پرافتخار پرفسور کوچەر بیرکار را طی نمایند.
عبدالله سهرابی در پایان سخنان خود از طرف هیئت مدیره و اعضای جامعه کوردهای مقیم مرکز شهادت اسف ناک و دلخراش قهرمانان محیط زیست مریوان را به هم میهنان و همشهریان و خانواده‌های داغدار آنان تسلیت گفت.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.