رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • پنجشنبه ۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
 • کد خبر : 4417
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : جای عذرخواهی خالی است

وقتی خبر ریزش دیوار قدیمی بنای مدرسه روستای گرماش را شنیدم بی‌اختیار به یاد دهه هفتاد و تبلیغات انتخاباتی آن ایام و خصور یکی از ساکنان این روستا در قامت کاندیدای نمایندگی مجلس افتادم؛ کاندیدایی که با حمایت پرشور اهالی روستای گرماش و روستاهای حوالی گرماش و به تبع آن مردم سنندج به مجلس راه […]

وقتی خبر ریزش دیوار قدیمی بنای مدرسه روستای گرماش را شنیدم بی‌اختیار به یاد دهه هفتاد و تبلیغات انتخاباتی آن ایام و خصور یکی از ساکنان این روستا در قامت کاندیدای نمایندگی مجلس افتادم؛ کاندیدایی که با حمایت پرشور اهالی روستای گرماش و روستاهای حوالی گرماش و به تبع آن مردم سنندج به مجلس راه یافت. این حمایتها سبب حضور دو دوره چهار ساله فعالیت نمایندگی جناب صمدی شد.
از آن ایام قریب ٢٠ سال می‌گذرد؛ اکنون از آن متعجب هستم که چرا تا این لحظه ایشان اقدامی برای احداث مدرسه روستا ننموده‌اند؛ آیا ایشان در این سالهای پسانمایندگی، اصلا به روستا و مردمانی که سبب موفقیت و انتخاب ایشان در دو دوره نمایندگی شدند مراجعه‌ای نموده و درد آنها را می‌داند و از وقایع تلخی که در این ایام بر این مردم گذشته خبر دارد؟
متاسفانه نه تنها جناب صمدی بلکه اغلب نمایندگان اداوار کردستان بعد از فراغت از وظایف نمایندگی ساکن پایتخت و مرکز می‌شوند و کمتر به درد و رنج ساکنان زادگاه خود می‌پردازند و تنها در مناسبت‌ها و ایام تعطیل به دیار مادری خود بر می‌گردند. قطعا اگر جناب صمدی در طول هشت سال دوران نمایندگی پیگیر مشکلات و کاستی‌های روستاهایی مانند گرماش بودند امروز شاهد حادثه تلخ و آوار دیوار قدیمی و مستهلک بر تن نحیف کودکی معصوم همچون دنیا نبودیم. مردم این دیار خود ناظر عملکرد نمایندگان هستند. حادثه تلخ روستای گرماش تلنگری بر همه نمایندگان مجلس این دیار است تا از زادگاه خود غفلت نکنند و این نکته را فراموش نکنند که با حمایت آنها بود که توانستند به مجلس راه یابند.
امید که نمایندگان کنونی همتی برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی داشته باشند؛ این مهم زمانی محقق می‌شود که نمایندگان در ایامی که بازدید و سر کشی از روستاهای حوزه انتخابیه دارند به صورت جد ی نیز پیگیر و در صدد رفع مشکلات و کاستی‌ها موجود باشند. کمترین اقدامی که در مقطع کنونی باید جناب صمدی انجام دهد عذرخواهی رسمی و شفاف از خانواده داغدیده دنیا و مردم روستای مادریش گرماش است که در طول هشت سال فعالیت نمایندگی و بعداز آن نیز علیرغم داشتن منصب حکومتی نتوانسته اقدامی مطلوب و شایسته برای آنها انجام دهد.

عباد زینبی

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.