رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
 • کد خبر : 4491
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : سیر نزولی صادرات مرز رسمی باشماق را تهدید می کند
نائب رئیس اتاق بازرگانی سنندج:

سیر نزولی صادرات مرز رسمی باشماق را تهدید می کند

نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج ، گفت: اگر مشکلات مرزی برطرف نشود شاهد سیر نزولی صادرات در مرز رسمی باشماق خواهیم بود و تبعات اقتصادی این مبحث علاوه بر کردستانی ها همه ایرانیان را تحت تأثیر قرار خواهد داد. محمد هلاکو در نشست کمیته پایش تجارت خارجی که در محل اتاق […]

نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج ، گفت: اگر مشکلات مرزی برطرف نشود شاهد سیر نزولی صادرات در مرز رسمی باشماق خواهیم بود و تبعات اقتصادی این مبحث علاوه بر کردستانی ها همه ایرانیان را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
محمد هلاکو در نشست کمیته پایش تجارت خارجی که در محل اتاق بازرگانی سنندج برگزار شد، اظهار کرد: اکثر کالاهای صادراتی مرز باشماق بویژه کالاهای فساد پذیر صادرات آن سیر نزولی دارد و صادرات از طریق مرزهای دیگر صورت می‌گیرد که دلیل آن کم هزینه بودن، آسان کاری و کم بودن زمان ترخیص کالا در مرزهای دیگر بوده و مسلما بازرگان جهت ترخیص کالای خود به سوی مرزهای با این شرایط سوق پیدا می‌کند.
نایب رئیس اتاق سنندج، عنوان کرد: در خصوص حل مشکلات زیرساختی مرز باشماق مریوان مکررا در جلسات متعدد صحبت شده است اما متاسفانه هیچ انگیزه و اراده ای برای حل این مشکلات وجود ندارد به این صورت باید انتظار کم شدن صادرات از مرز باشماق را داشته باشیم.
هلاکو با بیان اینکه در نشست با استاندار سلیمانیه و مدیران اجرایی منطقه اقلیم کردستان پیشنهاداتی مطرح شد که مورد تاکید و موافقت آنان شده که به صورت تفاهم نامه به امضا رسید، ذکر کرد: یکی از این پیشنهادات این بود که در مبادی ورودی مرزی از کارت شناسایی اتاق‌های بازرگانی دو طرف جهت عبور و مرور فعالین اقتصادی به عنوان VIP در محوطه مرز باشماق و طرف استفاده شود.
نایب رئیس اتاق سنندج، در رابطه با برگشت برخی از کالاهای صادراتی از سوی طرف عراقی که بعضاً سلیقه‌ای بوده خصوصاً مواد خوراکی درخواست همکاری و تسهیل را از ادارات گمرک استاندارد و معاونت غذا و دارو داشت.
هلاکو خاطرنشان کرد: در این خصوص پیشنهاد شد که نسبت به ساخت (قرنطینه استاندارد، بهداشت) در نقطه صفر مرزی از سوی دو طرف اقدام شود تا در آنجا به صورت مشترک کالا را بازرسی و از برگشت آن جلوگیری شود.
وی در نهایت از حضور مدیرکل گمرک جمهوری اسلامی ایران که از سوی اتاق دعوت شده جهت بازدید از مرز باشماق مریوان خبر داد که از نزدیک با بازرگانان و فعالان اقتصادی نشست داشته و مشکلات را از زبان آنان بشنود و برای حل آنها چاره اندیشی شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.