رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
 • کد خبر : 4497
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : محموله چوب قاچاق در سروآباد توقیف شد

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد از کشف و توقیف یک محموله ده تنی چوب قاچاق به ارزش بیش از ۱۱ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد. سیدآزاد محبت به خبرنگار ایرنا گفت: بامداد چهارشنبه یک دستگاه کامیون که از مریوان به سروآباد در حال حرکت بود، در ایستگاه ایست و بازرسی ورودی سروآباد […]

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد از کشف و توقیف یک محموله ده تنی چوب قاچاق به ارزش بیش از ۱۱ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.
سیدآزاد محبت به خبرنگار ایرنا گفت: بامداد چهارشنبه یک دستگاه کامیون که از مریوان به سروآباد در حال حرکت بود، در ایستگاه ایست و بازرسی ورودی سروآباد توسط ماموران متوقف شد.
وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد چوب‌های کامیون غیر مجاز و متشکل از کنده درختان صنوبر دست کاشت، درختان مثمر و کنده گردو است که فاقد مجوز قطع و حمل و قاچاق هستند.
وی ارزش ریالی آن را ۱۱ میلیون و ۱۶۰ هزار ریال اعلام کرد و افزود: هر گونه قطع درختان جنگلی ممنوع و با متخلفین طبق قانون برخورد خواهد شد.
وی اظهارداشت: گشت‌های اداره منابع طبیعی به صورت محسوس و نامحسوس مسیرهای ارتباطی شهرستان را زیر نظر دارند و با اینگونه موارد برخورد می کنند.
محبت از دلسوزان طبیعت و جنگل خواست در صورت مشاهده هر گونه قطع درختان جنگلی و یا حمل چوب با خودرو، موضوع را به منابع طبیعی شهرستان سروآباد و یا شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.