رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Tuesday 19 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۰۲:۰۴
 • کد خبر : 865
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : کردستان برای سرمایه‌گذاران ناشناخته است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان:

کردستان برای سرمایه‌گذاران ناشناخته است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان گفت: استان کردستان هنوز برای بسیاری از ساکنان استان های دیگر و حتی برای سرمایه‌گذاران ناشناخته مانده است و متاسفانه برخی ذهنیت ها در این مغفول ماندن موثر بوده است. بهرام نصراللهی زاده در جمع اساتید گروه اقتصاد دانشگاه کردستان گفت: اولویت نخست برای کردستان معرفی زیباییها و […]

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان گفت: استان کردستان هنوز برای بسیاری از ساکنان استان های دیگر و حتی برای سرمایه‌گذاران ناشناخته مانده است و متاسفانه برخی ذهنیت ها در این مغفول ماندن موثر بوده است.
بهرام نصراللهی زاده در جمع اساتید گروه اقتصاد دانشگاه کردستان گفت: اولویت نخست برای کردستان معرفی زیباییها و امکانات و مشوقهای دولت برای سرمایه‌گذاری در این استان است. وی تکیه صرف بر منابع دولتی به امید رسیدن به توسعه را غیر ممکن دانست و از رسانه های گروهی و سخنوران و اساتید دانشگاه خواست با معرفی کردستان شرایط را برای ورود بخش خصوصی مهیا کنند.
وی گفت: برای توسعه اقتصادی و پیشرفت سرمایه گذاری در استان نیازمند نقشه راه و اصلاح مبانی فکری و فرهنگی و نگرشی قضیه هستیم و در همایش ها بصورت تخصصی بر روی محورهای خاص و ویژه تمرکز شود و با رویکرد مساله محوری در امر پژوهش، برای رفع موانع و تقویت و تسریع روند توسعه استان راهکارهای مناسب و نتیجه بخش تدوین کنیم.
نصراللهی زاده از برند سازی محصولات خاص کردستان بعنوان یکی دیگر از راهکارهای معرفی اقتصاد استان نام برد و گفت: محصولاتی همچون توت فرنگی، عسل و شیلات کردستان می توانند برند خوبی برای این موضوع باشند.
وی افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان مصمم است براساس برنامه و مبتنی بر آمایش سرزمین و ظرفیت های محلی و منطقه‌ای، ضمن بهره گیری از ظرفیت جامعه علمی استان و نظرات نخبگان، محرک های اصلی توسعه استان را شناسایی و به فعلیت برساند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان یکشنبه گذشته در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان سقز گفت: پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی نیمه فعال و راکد کردستان در اولویت قرار گرفته است.
احمد رشیدی گفت: شورای عالی اشتغال کشور در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، ۱۶ هزار میلیارد تومان برای فعال سازی واحدهای نیمه فعال و مشکل دار پرداخت خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...