رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Tuesday 19 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۰۲:۰۵
 • کد خبر : 866
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : مفاسد اقتصادی به اصل نظام ضربه می‌زند
نماینده رهبر انقلاب در کردستان:

مفاسد اقتصادی به اصل نظام ضربه می‌زند

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه مطالبه‌گری از خواسته‌های مقام معظم رهبری است، گفت: مطالبه‌گری و پرسشگری از ویژگی‌های روحیه انقلابی است و دستگاه قضا به عنوان یک دستگاه انقلابی باید مطالبه‌گر باشد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت ‌الله سیدمحمد حسینی ‌شاهرودی در دیدار […]

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه مطالبه‌گری از خواسته‌های مقام معظم رهبری است، گفت: مطالبه‌گری و پرسشگری از ویژگی‌های روحیه انقلابی است و دستگاه قضا به عنوان یک دستگاه انقلابی باید مطالبه‌گر باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت ‌الله سیدمحمد حسینی ‌شاهرودی در دیدار جمعی از کارکنان دستگاه قضایی استان با اشاره به اینکه داشتن روحیه انقلابی به معنی حذف روحیه بی تفاوتی‌است، افزود: افراد انقلابی بی‌تفاوت نیستند و با مطالبه‌گری به تناسب مسئولیتی که دارند، وظایف خود را در کوتاه‌ترین زمان و با بهترین کیفیت انجام می‌دهند.
وی با اشاره به اینکه منصب قضاوت منصبی ارزشمند است که هوشیاری و دقت از شروط لازم برای آن است، افزود: اگر چه در مسیر سخت قضاوت احتمال لغزندگی و اشتباه وجود دارد اما اجر کارهای سخت و سنگین بسیار زیاد است.
وی گفت: بالا رفتن آمار طلاق در جامعه فاجعه است و برای حل این مشکل که به یک معضل اجتماعی تبدیل شده باید اقدامات پیشگیرانه‌ای انجام داد و در این خصوص اقدامات فرهنگی بیشتر و جدی‌تر پیگیری شود.
وی ریشه‌یابی برای حل مشکلات را لازم و ضروری دانست، و خاطرنشان کرد: قوه قضائیه مسئولیت های بزرگی برعهده دارد اما وضعیت زندان‌ها قابل قبول نیست و باید نسبت به این مسئله حساسیت و دقت بیشتری داشت.
وی اظهار کرد: حفظ نظام از همه واجبات مهمتر است که این مهم وظیفه همه است و همه باید به تناسب مسئولیت خود به این وظیفه خطیرعمل کند.
آیت الله حسینی شاهرودی به حساسیت بالای بحث اقتصادی و مفاسد ناشی از آن اشاره کرد و افزود: برخی از جرائم به اصل نظام لطمه می‌زند مفاسد اقتصادی به اصل نظام ضربه می‌زند و جایگاه نظام را زیر سوال می‌برد، دشمن به حساسیت موضوع اقتصاد پی برده و بر روی آن تمرکز کرده است.
وی اضافه کرد: با حفظ روحیه انقلابی به سراغ مبارزه با مفاسد خصوصا مفاسد اقتصادی برویم و در مبارزه با فساد جدیت داشته باشیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...