رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۱ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Tuesday 20 November

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۰۲:۰۵
 • کد خبر : 866
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : مفاسد اقتصادی به اصل نظام ضربه می‌زند
نماینده رهبر انقلاب در کردستان:

مفاسد اقتصادی به اصل نظام ضربه می‌زند

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه مطالبه‌گری از خواسته‌های مقام معظم رهبری است، گفت: مطالبه‌گری و پرسشگری از ویژگی‌های روحیه انقلابی است و دستگاه قضا به عنوان یک دستگاه انقلابی باید مطالبه‌گر باشد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت ‌الله سیدمحمد حسینی ‌شاهرودی در دیدار […]

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه مطالبه‌گری از خواسته‌های مقام معظم رهبری است، گفت: مطالبه‌گری و پرسشگری از ویژگی‌های روحیه انقلابی است و دستگاه قضا به عنوان یک دستگاه انقلابی باید مطالبه‌گر باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت ‌الله سیدمحمد حسینی ‌شاهرودی در دیدار جمعی از کارکنان دستگاه قضایی استان با اشاره به اینکه داشتن روحیه انقلابی به معنی حذف روحیه بی تفاوتی‌است، افزود: افراد انقلابی بی‌تفاوت نیستند و با مطالبه‌گری به تناسب مسئولیتی که دارند، وظایف خود را در کوتاه‌ترین زمان و با بهترین کیفیت انجام می‌دهند.
وی با اشاره به اینکه منصب قضاوت منصبی ارزشمند است که هوشیاری و دقت از شروط لازم برای آن است، افزود: اگر چه در مسیر سخت قضاوت احتمال لغزندگی و اشتباه وجود دارد اما اجر کارهای سخت و سنگین بسیار زیاد است.
وی گفت: بالا رفتن آمار طلاق در جامعه فاجعه است و برای حل این مشکل که به یک معضل اجتماعی تبدیل شده باید اقدامات پیشگیرانه‌ای انجام داد و در این خصوص اقدامات فرهنگی بیشتر و جدی‌تر پیگیری شود.
وی ریشه‌یابی برای حل مشکلات را لازم و ضروری دانست، و خاطرنشان کرد: قوه قضائیه مسئولیت های بزرگی برعهده دارد اما وضعیت زندان‌ها قابل قبول نیست و باید نسبت به این مسئله حساسیت و دقت بیشتری داشت.
وی اظهار کرد: حفظ نظام از همه واجبات مهمتر است که این مهم وظیفه همه است و همه باید به تناسب مسئولیت خود به این وظیفه خطیرعمل کند.
آیت الله حسینی شاهرودی به حساسیت بالای بحث اقتصادی و مفاسد ناشی از آن اشاره کرد و افزود: برخی از جرائم به اصل نظام لطمه می‌زند مفاسد اقتصادی به اصل نظام ضربه می‌زند و جایگاه نظام را زیر سوال می‌برد، دشمن به حساسیت موضوع اقتصاد پی برده و بر روی آن تمرکز کرده است.
وی اضافه کرد: با حفظ روحیه انقلابی به سراغ مبارزه با مفاسد خصوصا مفاسد اقتصادی برویم و در مبارزه با فساد جدیت داشته باشیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...