رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Tuesday 19 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۶
 • کد خبر : 888
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : رییس جمهوری باید تعارف را با متخلفان کنار بگذارد

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اقدامات دولت و شخص رییس جمهوری در مورد مبارزه با فساد و بویژه پرداخت های نامتعارف، خوب بوده آن را ناکافی دانست و گفت: مردم انتظار اقدامات ملموس تر و قاطعانه تری از دولت دارند.

روژان: عضو کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس دهم بیانیه رییس جمهوری در ارتباط با مبارزه با فساد و رانت را یکی از خواسته های مردم دانست و گفت: اقدامات دولت در مورد مبارزه با فساد خوب بوده اما کافی نیست؛ رییس جمهوری باید تعارف را با متخلفان کنار بگذارد.
سیدمهدی فرشادان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه موضوع فیش های حقوقی نامتعارف و پیگیری آن جزو خواسته ها و مطالبه های عمومی مردم بود افزود: این موضوع وجدان و خواسته های مردم را خدشه دار کرد و رییس جمهوری به موقع و به درستی این بیانیه را خطاب به مردم صادر کرد.
او به بندهایی از بیانه رییس جمهوری در مورد نواقص قانونی در نظام هماهنگ پرداخت حقوق و قانون خدمات کشوری اشاره کرد و گفت: صدور این بیانیه از سوی رییس جمهوری به جلب اعتماد مردم و کاهش فاصله بین مردم و دولت منجر می‌شود.
نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اقدامات دولت و شخص رییس جمهوری در مورد مبارزه با فساد و بویژه پرداخت های نامتعارف، خوب بوده آن را ناکافی دانست و گفت: مردم انتظار اقدامات ملموس تر و قاطعانه تری از دولت دارند.
فرشادان با تاکید بر اینکه رییس جمهوری باید تعارف را با متخلفان کنار بگذارد، تاکید کرد: باید با متخلفان و قانون شکنان در هر رده و مسوولیتی برخورد قاطع شود.
او یادآور شد: دولت باید برای اصلاح ساختار پرداخت حقوق و مزایا در ساختار اداری ساز و کار قانونی پیدا کند و این ساختار را اصلاح نماید تا شاهد بروز چنین مشکلاتی نباشیم.
وی بر پیدا کردن خاستگاه بروز فساد نیز تاکید کرد و گفت: دولت باید ریشه اصلی این رانت ها و فسادها را شناسایی و در خشک کردن آن تلاش کند.
وی بروز فساد اقتصادی را نشانه توسعه نیافتگی کشور دانست و افزود: دولت با همکاری مجلس باید اصلاح نظام اقتصادی و اداری را در اولویت خود قرار دهند و سایر نهادها نیز دراین رابطه همکاری نمایند.
عضو کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس دهم همچنین به تاکید رییس مجلس شورای اسلامی بر پیگیری تخلفات به وجود آمده نیز اشاره کرد و گفت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هم وظیفه دارند در راستای مبارزه با فساد قدم هایی بردارند و در یک فضای تعاملی بین مجلس و دولت باید این موضوع با جدیت دنبال شود.
فرشادان با بیان اینکه در آینده ابعاد دیگری از فساد و رانت در کشور روشن می شود گفت: جا دارد دولت سطح نظارت های خود را بالا ببرد تا شاهد تکرار چنین مواردی نباشیم.
او از نقش افکار عمومی و رسانه ها در روشن کردن این موضوع قدردانی کرد و ادامه داد: اعتراف برخی از مدیران به حقوق های بالا و استعفای دسته جمعی در این ارتباط اگرچه خوب بود اما دیر اتفاق افتاد و باید پیش تر انجام می شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...