رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Tuesday 19 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۵
 • کد خبر : 897
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : در چادر مسافرتی مطالعه می‌کردم
رتبه یک کنکور ارشد:

در چادر مسافرتی مطالعه می‌کردم

زمانی که برای تعطیلات به شهرستان دیواندره برمی‌گشتم به دلیل اینکه در شهرستان دیواندره فضای کتابخانه یک روز در میان به بانوان اختصاص داشت، به ناچار در چادر مسافرتی در حیاط منزل درس می‌خواندم.

روژان: دستیابی به رتبه یک کنکور ارشد با مطالعه در چادر مسافرتی توجه بسیاری از محافل خبری استان را به خود جلب کرد.
به گزارش خبرنگار ما «دریا دهقان» دانشجوی رشته علوم و مهندسی آب دانشگاه کردستان دلیل کسب رتبه نخست کنکور کارشناسی ارشد را مطالعه کتاب‌های درسی و تمرین مستمر به مدت ۶ ماه عنوان کرد.
این جوانان شهرستان دیواندره گفته که در شرایط سخت و مشکل خوابگاه درس خوانده‌ و زمانی که برای تعطیلات به شهرستان دیواندره برمی‌گشته است به دلیل اینکه در شهرستان دیواندره فضای کتابخانه یک روز در میان به بانوان اختصاص می‌یابد، به ناچار در چادر مسافرتی در حیاط منزل درس می‌خوانده و این کمبود نتوانسته است وی را از مسیر درس خواندن باز دارد.
وی در خصوص چگونگی مطالعه و موفقیت در کنکور سراسری گفت: نبود امکانات و کمبود فضای مطالعه در شهرستان دیواندره جای انتقاد دارند که باید مسؤولان ما به فکر جوانان باشند.
دهقان از سختی‌های چادر، گرمای زیاد، انعکاس نور بر کتاب، فضای نامناسب و پرت‌شدن حواس به دلیل مشکلات فوق‌الذکر و از اینکه مسؤولان این مسائل را در نظر نمی‌گیرند، اظهار تاسف کرد.
وی در پاسخ به این سؤال که در شبانه‌روز چند ساعت مطالعه می‌کردید، اظهار داشت: مدت ۶ ماه، روزانه ۷ ساعت مطالعه مفید داشتم.
دهقان برای موفقیتش به هیچ مؤسسه کنکوری مراجعه نکرده و تنها به تمرین و مرور کتاب‌های درسی، اکتفا کرده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...