رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Tuesday 19 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۲
 • کد خبر : 935
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : استاندار: کارایی و توانمندی ملاک انتصاب مدیران است
در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر سنندج مطرح شد؛

استاندار: کارایی و توانمندی ملاک انتصاب مدیران است

روژان: تفاوتی نمی‌کند که مدیر بومی یا غیر بومی باشد بلکه ملاک اصلی توانایی و تاثیرگذار بودن مدیر است و مسلما ما از هرمدیری اعم از بومی و غیر بومی که توانمند باشد حمایت خواهیم کرد.

استاندار کردستان گفت: در بحث انتصاب مدیر و شهردارها ملاک اصلی کارآیی و توانمندی است و بومی یا غیر بومی بودن تفاوتی نمی کند و در واقع ما از هر فردی چه بومی یا غیر بومی که دارای توانایی اجرایی باشد حمایت خواهیم شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحد زاهدی امروز در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر سنندج افزود: با همکاری مناسب بین شورای اسلامی و شهردار سنندج خوشبختانه در عملکرد شورای اسلامی و شهرداری سنندج تحول چشم گیر بوجود آمده و مردم و افکار عمومی به تدریج شاهد اجرای طرح‌های عمرانی و توسعه عمران شهری در سنندج خواهند بود.
وی افزود: شهر سنندج به عنوان مرکز استان باید از رشد و توسعه برخوردار باشد که متاسفانه در چند سال اخیر بنا به دلایل مختلف و نیز اخیرا به دلیل مشکلات مالی کشور به خصوص در بحث تخصیص اعتبارات عمرانی شهری از آهنگ رشد مطلوبی برخوردار نبوده که در این راستا ضروری‌است مردم با همکاری شهرداری اعضای شورای اسلامی شهر برای رفع این مشکلات و نارسایی ها بیشتر تلاش کنند.
وی ادامه داد: درحال حاضر نارسایی هایی در هسته مرکزی از جمله مشکل ترافیک و در حاشیه شهر و بحث حاشیه نشینی به ویژه ساخت و سازهای غیر استاندارد و بدون مجوز در سنندج وجود دارد که باید با برنامه ریزی برای حل و فصل کردن آنها اقدام کرد.
زاهدی در خصوص مطرح شدن مباحثی در مورد انتخاب شهردار غیر بومی سنندج نیز گفت: ملاک انتصابات کارآمد بودن مدیران است و ما برای رسیدن به اهداف توسعه نیازمند مدیران توانمند هستیم و در واقع تفاوتی نمی‌کند که مدیر بومی یا غیر بومی باشد بلکه ملاک اصلی توانایی و تاثیرگذار بودن مدیر است و مسلما ما از هرمدیری اعم از بومی و غیر بومی که توانمند باشد حمایت خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...