رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۱ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Tuesday 20 November

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۲
 • کد خبر : 935
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : استاندار: کارایی و توانمندی ملاک انتصاب مدیران است
در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر سنندج مطرح شد؛

استاندار: کارایی و توانمندی ملاک انتصاب مدیران است

روژان: تفاوتی نمی‌کند که مدیر بومی یا غیر بومی باشد بلکه ملاک اصلی توانایی و تاثیرگذار بودن مدیر است و مسلما ما از هرمدیری اعم از بومی و غیر بومی که توانمند باشد حمایت خواهیم کرد.

استاندار کردستان گفت: در بحث انتصاب مدیر و شهردارها ملاک اصلی کارآیی و توانمندی است و بومی یا غیر بومی بودن تفاوتی نمی کند و در واقع ما از هر فردی چه بومی یا غیر بومی که دارای توانایی اجرایی باشد حمایت خواهیم شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحد زاهدی امروز در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر سنندج افزود: با همکاری مناسب بین شورای اسلامی و شهردار سنندج خوشبختانه در عملکرد شورای اسلامی و شهرداری سنندج تحول چشم گیر بوجود آمده و مردم و افکار عمومی به تدریج شاهد اجرای طرح‌های عمرانی و توسعه عمران شهری در سنندج خواهند بود.
وی افزود: شهر سنندج به عنوان مرکز استان باید از رشد و توسعه برخوردار باشد که متاسفانه در چند سال اخیر بنا به دلایل مختلف و نیز اخیرا به دلیل مشکلات مالی کشور به خصوص در بحث تخصیص اعتبارات عمرانی شهری از آهنگ رشد مطلوبی برخوردار نبوده که در این راستا ضروری‌است مردم با همکاری شهرداری اعضای شورای اسلامی شهر برای رفع این مشکلات و نارسایی ها بیشتر تلاش کنند.
وی ادامه داد: درحال حاضر نارسایی هایی در هسته مرکزی از جمله مشکل ترافیک و در حاشیه شهر و بحث حاشیه نشینی به ویژه ساخت و سازهای غیر استاندارد و بدون مجوز در سنندج وجود دارد که باید با برنامه ریزی برای حل و فصل کردن آنها اقدام کرد.
زاهدی در خصوص مطرح شدن مباحثی در مورد انتخاب شهردار غیر بومی سنندج نیز گفت: ملاک انتصابات کارآمد بودن مدیران است و ما برای رسیدن به اهداف توسعه نیازمند مدیران توانمند هستیم و در واقع تفاوتی نمی‌کند که مدیر بومی یا غیر بومی باشد بلکه ملاک اصلی توانایی و تاثیرگذار بودن مدیر است و مسلما ما از هرمدیری اعم از بومی و غیر بومی که توانمند باشد حمایت خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...