رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
 • الجمعة ۹ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Friday 15 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۹
 • کد خبر : 938
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : نرخ گازوئیل کاهش نمی‌یابد
مدیر عامل اتوبوس‌رانی سنندج:

نرخ گازوئیل کاهش نمی‌یابد

روژان: رانندگان بخش خصوصی سازمان اتوبوسرانی سنندج دیروز شنبه (۱۹ تیرماه) اتوبوس‌های خود در مقابل این سازمان متوقف کردند وخواستار رسیدگی به مشکلاتشان ازجمله کاهش نرخ سوحت مصرفی شدند؛ اما مدیر عامل اتوبوس‌رانی سنندج گفت: نرخ گازوئیل به هیچ عنوان کاهش نمی‌یابد.

رانندگان متحصن می‌گویند با مشکلات مالی بسیاری و درآمد اندک رو به رو هستند و برای بیان مشکلات خود و رساندن آن به گوش مسئولان، دست به تجمع زده‌اند.
در همین حال، صلواتی مدیر عامل سازمان اتوبوس رانی سنندج به خبرنگار آفتاب دل گفته که طبق مصوبه شورای سازمان اتوبوس رانی نرخ دولتی گازوئیل برای اتوبوس‌های بخش خصوصی به ازای هر لیتر ۳۰۰ تومان اعلام شده و این سازمان طی دو سال گذشته تخفیف ۱۵۰ تومانی را به آنها ارائه می‌داد اما اینک هر لیتر گازوئیل به مبلغ ۳۰۰ تومان تحویل می‌شود و سهمیه بندی آنها در هر ماه ۷۰ لیتر است در حالی که این سازمان به هر کدام از اتوبوس‌ها به شرط روشن کردن کولر برای مردم و افزایش رفاه همشهریان این سهمیه را به ۱۲۵ لیتر در ماه افزایش داده است.
وی گفت: سازمان اتوبوس‌رانی نیز دارای مشکلات مالی است و قادر به پرداخت یارانه سوخت که هزینه بالای ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومانی را باید متحمل شود نیست و طبق نرخ قانونی که در سراسر کشور اعلام شده موظف به اجرای مقررات است.
در حال حاضر بیشتر اتوبوس‌های سازمان اتوبوسرانی سنندج در اختیار بخش خصوصی است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...