رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Tuesday 19 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۶
 • کد خبر : 989
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : ۳۰ سال رانندگی بدون جریمه و تصادف

کاکسوندی با یک دستگاه مینی‌بوس درخط دیواندره کارمی‌کند و اغلب مردم وی را به خوش‌رفتاری و اخلاق حسنه می‌شناسند و مسافران در ماشینش احساس آرامش می‌کنند.

یوسف نادری: «عبدالله کاکسوندی» دارای ۵۴ سال سن است و می‌گوید در طول ۳۰ سال رانندگی ناوگان حمل و نقل عمومی نه تنها تصادف نکرده، بلکه مرتکب تخلف و اعمال جریمه پلیس هم نشده است.
درحالیکه حوادث ناشی از رانندگی که ۸۰ درصد آن به‌خاطر خطاهای انسانی است، روز‌به‌روز در حال افزایش است هستند رانندگانی که نه جاده‌های غیراستاندارد و نه معایب فنی خودرو نتوانسته مهار احتیاط را از وی بگیرد. کاکسوندی ۵۴ ساله اهل روستای باشقشلاق در ۱۰ کیلومتری زرینه از توابع شهرستان دیواندره یکی از است که در طول ۳۰ سال رانندگی تابه‌حال نه جریمه شده و نه تصادف کرده است.
کاکسوندی با یک دستگاه مینی‌بوس درخط دیواندره کارمی‌کند و اغلب مردم وی را به خوش‌رفتاری و اخلاق حسنه می‌شناسند و مسافران در ماشینش احساس آرامش می‌کنند.

وی اظهار داشت: رانندگی را از جوانی تجربه کرده و با تکمیل بودن مدارکش هیچ پلیسی خودکارش را برای اعمال جریمه وی برنداشته است.
وی از مهم‌ترین عوامل تخلف را عجله کردن اعلام کرد و گفت: اگر ما رانندگان صبر و حوصله به‌خرج دهیم مطمناً هزینه جریمه به اقتصاد ما اضافه نمی‌شود. کاکسوندی از مسؤولین و مردم خواست برای فرهنگ‌سازی رانندگی بیشتر تلاش کنند تا ضمن کاهش آمار تصادفات جاده‌ای، از افزایش آمار کشته‌های ناشی از تصادفات جلوگیری شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...