اخبار » مقالات
کد خبر : 4122
چهارشنبه - ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۱
عباد زینبی

در حاشیه مرگ تلخ نوجوان سنندجی

آبیدر مکانی زیبا و قابل توجه برای همه مردم دارای جاذبه طبیعی فراوان است. یکی از مکان‌های آبیدر که همواره مورد تردد و استفاده عموم شهروندان سنندجی است پارک به اصطلاح کودک است؛ مکانی که در تبلیغات انتخاباتی نامزدهای شورای شهر به نام «پارک تحقیر کودکان سنندجی» از آن یاد می‌شد!
از آن زمان سالها گذشته متاسفانه تاکنون هیچ اقدام مثبت و قابل توجهی برای ساماندهی وضع موجود پارک صورت نگرفته و همان مشکلات همیشگی در آن خودنمایی می‌کند.
به یاد دارم یکی از اعضای شورا شهر سنندج که تازه انتخاب شده بود در یکی از شب‌ها به همراه خانواده به پارک کودک آمده بود؛ در همان مکان نواقص و کاستی‌های موجود و مخاطرات را متذکر و یادآوری شدم و وسایل و امکانات موجود که همه آنها مستعمل فرسوده زنگ زده و به نوعی غیر قابل استفاده برای بازی کودکان بود را به ایشان نشان دادم و قول جدی برای پیگیری و رفع مشکلات موجود را دادند اما دریغ از عمل و پیگیری! نام این عضو شورا محفوظ می‌باشد.
از آن زمان تا کنون نه اقدامی برای بهبود وضع موجود ونه اقدامی برای محصور کردن و یا جمع آوری وسائل و سازه‌های فلزی نشد و حال در روز ۶ خرداد ماه شاهد حادثه‌ای تلخ و جبران ناپذیر بودیم؛ حادثه‌ای که ممکن است هر لحظه برای یکی از شهروندان روی دهد. سقوط و واژگون شدن یکی از وسائل موجود در پارک کودک بر روی یکی نوجوانان و داغدار شدن یک خانواده.
به راستی چرا باید چنین شود. اهمال و سهل‌انگاری تا کی؟ رسالت و وظیفه شهرداری در کجای این حادثه قرار دارد؟ چرا در این مکان مهم و پر تردد باید حادثه رخ دهد درحالیکه می‌شد با حصار کشی و یا جمع آوری به موقع و تذکر و برخورد مناسب با متولی و پیمانکار مربوط مانع از وقوع این حادثه تلخ شد؛ و اما سخن پایانی اینکه بسیاری نقاط دیگر آبیدر نیز نیازمند توجه و رفع مشکلات هستند و می‌طلبد که شهرداری سنندج به صورت ویژه و سریعا اقدام اساسی نماید تا شادی خانواده‌ها بر اثر حوادث اینچنینی به عزا و تلخ‌کامی تبدیل نشود. و در پایان تسلیت به خانواده داغدار فتاحی برای این غم بزرگ و حادثه تلخ.

عباد زینبی